03-10-2017 Windows Dünyası Haberleri
03/10/2017
Fatih Tercan (1140 Haber)
9 Yorum
Paylaş

03-10-2017 Windows Dünyası Haberleri

03-10-2017 tarihi itibariyle Windows Dünyası Haberleri yazımızla karşınızdayız.

Kısa kısa yeni neler var göz atalım.

Güle Güle Groove Music Pass :

Microsoft bir hizmetinin daha fişini çekiyor. Groove Music Pass hizmeti 9 Ekim 2017 itibariyle sonlanıyor. Mevcut kullanıcılar ise Spotify ağına yönlendirilecek.

sistem satın almış olduğunuz müzikler ve albümler Spotify sistemine taşınacak. 31  Aralık tarihinde ise Microsoft desteğini sonlandıracak.

Groove Music tarafında ise değişiklik olmayacak. Uygulama kullanılmaya devam edecek.

Dona Sarkar’ın Surface Phone’u İphone Çıktı !

Geçtiğimiz günlerde bizim temkinli yaklaştığımız bir haber Microsoft haberleri yapan sitelerde yayınlandı. Dona Sarkar’ın elinde katlanmış bir cihaz görünüyordu.

Bu cihazın katlanabilir olmasından yola çıkılarak bir tahmin yapıldı. Bu cihaz olsa olsa Surface Phone olmalıydı.

Daha sonra göklerden ilahi bir ses duyuldu : “Hayır! İnsanoğlu saçmalama. Microsoft çalışanları İphone kullanılır. ( Örnek: Joe Belfiore, Dona vb. Şirketin kurucusu da android cihaz kullanıyor o ayrı. )

Bu ilahi ikazla cihazın iphone olduğu ve cüzdan kılıfı taşıdığı anlaşıldı. Yani heyecan yapacak bir durum yok sakin olabilirsiniz. Surface Phone’un 2018 yılı sonlarına doğru HP,Dell gibi OEM firmalar tarafından üretileceği söyleniyor.

Windows Mobile ölmedi yaşıyor

Windows telefon kullanıcıları Microsoft çalışanlarını nerede görseler sinirli bir şekilde şu soruyu soruyor : “Windows Phone/Mobile işletim sistemini neden öldürdünüz?”

Microsoft çalışanları ise  bu iddiayı her defasında şiddetli bir şekilde red ediyorlar.  Microsoft’un kıdemli program yöneticisi Brandon LeBlanc bu sorulardan nasibini aldı. LeBlanc, Microsoft’un mobil cihazlar alanında olmaya devam edeceğini ve fiş çekme gibi bir olay olmadığını ifade etti.

Mi Band 2 Uygulaması güncellendi

Dünya çapında yüksek satış rakamlarına ulaşan Mi Band 2 spor bilekliğinin resmi olmayan uygulaması mağazada güncellendi. Mi band 2 yi merak ediyorsanız buradan inceleme yazımı okuyabilirsiniz.

Bind Mi Band
Bind Mi Band
Developer: Ian Savchenko
Price: Free+

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

9 Yorum yapıldı : "03-10-2017 Windows Dünyası Haberleri"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan