Asphalt 7 WindowsPhone’da
28/02/2013
Serhat Sağlam (2 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Asphalt 7 WindowsPhone’da

Asphalt 7 WindowsPhone’da

windowsphone_asphalt_7_1_28022013_windowsphoneturkiyeinfo

Windows Phone platformu her geçen gün genişliyor. Popüler uygulamalar tek tek mağazaya gelmeye devam ediyor. Mobil platformda ünlü olan bu yarış oyunu bizim mağazamıza da geldi. Dün gece hemen indirdim. 878 mb indirmesi uzun sürdü tabi bu kadar büyük uygulamaları wi-fi üzerinden indiriyor telefon. Uygulamayı indirmek için tabi satın almak gerekiyordu. Bu benimde ilk ücretli uygulamam tabiki. Öncelikle ‘cüzdan’ kısmına girip kart tanımlamam gerekiyordu. (detaylı inceleme gelecek bu kısım için) Tanımladıktan sonra basit bir arayüzle birlikte indirmeye başladım hemen. İndirdikten sonra oyunlar kısmının Xbox bölümünde yerini aldı yeni oyunumuz.

Çok bekleyemeden hemen açtım oyunu. Tabiki bu oyunun diğer platformlarındaki versiyonlarını oynamadım akıcılık, performans, görüntü gibi karşılaştırma yapamayacağım ancak 878 mb hakkını veren bir görüntü kalitesi var. Oyuna girmek için ikona dokunduğumuzda 2-3 saniye içinde ana menüde olabiliyorsunuz. Ana menüde 3 farklı bölüm mevcut. Hızlıca anlatmak gerekirse career bölümünde kariyer başlatıyorsunuz.

Quick play ile birlikte hızlıca yarışa giriyorsunuz. Multiplayer bölümünde ise ister 3G ister wi-fi’dan bağlanarak arkadaşlarınızla birlikte keyifli yarışlar yapabilirsiniz. Leaderboards bölümü xbox ile etkilişim halinde. Achievements bölümünde ise belirli bir görevler olup onları tamamladıkça Xbox hesabınızda puanları kazanmış oluyorsunuz.

Başlangıç olarak fiat 500′ün abarth versiyonunu veriyor. Başka model araçları alabilmek için ya ücret ödeyip yıldız satın alıp (bence gereksiz oyunun tadını çıkarıp para biriktirmek daha zevkli) daha üst model araç alacaksınız yada yarıştıkça para kazanıp alacaksınız.

Oyuna gelirsek başta benim hiç hoşuma gitmedi açıkçası. Güzel bir kılıfta sunulan içi boş bir kutu gibi geldi. Gaza basma yeri yoktu bi an da hızlanıp giden araba sağa sola telefonu döndürerek kontrolümdeydi. Tabi ilk yarış fiyasko oldu benim için. Daha sonra yarışırken ekranın sağ tarafına dokunmam ile birlikte (kaza ile oldu) NOS devreye girdi. Yolda giderken yolun orta kısımlarında bunlardan var ve onları aldıktan sonra kullanabilirsiniz. Ayrıca yolda giderken yine yolun orta kısımlarında paralar var 50-100-200 şansınıza ne çıkarsa. Daha sonraki keşfime göre de ekranın soluna dokunduğumuzda drift yaparak köşeleri rahatlıkla dönmemize olanak sağlanıyor.

Yarış bitiminde yaptığınız hareketlere, başarılara göre (ilk başta da belirtmiştim) puanları Xbox hesabımıza aktarıyor.

Sonuç olarak 2 TL’ye alınabilecek zevkli, görsel anlamda başarılı ve orta derecede zorlukta bir oyun. Başlarda zorlansamda 3-4 yarış sonrasında yeteri kadar tecrübeye sahip olup rahatlıkla kontrol edebilmeye başladım. Sanırım mobil platform’da en iyi yarış oyunu bu. Aşağıda kalan görselleri paylaşıyorum. Umarım sizde deneyip beğenirsiniz. Başka incelemelerde görüşmek üzere…

windowsphone_asphalt_7_4_28022013_windowsphoneturkiyeinfo

Serhat Sağlam

Serhat Sağlam

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.