Beklenen büyük güncellemeden üzücü haber!
01/04/2014
Burak Dalyanda (81 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Beklenen büyük güncellemeden üzücü haber!

Windows Phone 8 kullanıcılarının uzun suredir beklediği ve sistem eksiklerinin bir çoğunu gideren, yeni özellikler sunan büyük güncelleme Windows Phone 8.1, erken yüklemeyi bekleyen 512mb ram’li cihaz sahiplerini üzecek bir haberle tekrar karşımızda.

Dün yayınladığımız haberimizde bahsettiğimiz gibi, Windows Phone 8.1 final sürümüne bir hafta geç ulaşmış, bu da Build 2014 etkinliği (2-4 Nisan) bittikten bir hafta sonra geliştiricilerin yükleyebileceğini ortaya çıkarmıştı. Son gelen bilgide ise, Geliştirici Önizleme sürümünün 10 Nisandan itibaren geliştiricilere dağıtılacağı yönündeydi.

Bu gün gelen üzücü haber ise, 512 mb ram sahibi cihazların Windows Phone 8.1 Geliştirici Önizleme programına dahil edilmeyeceği, yani son kullanıcıya dağıtım başlayana kadar bekleyeceklerini söylüyor. Bu kararın nedeni hakkında şimdilik bir bilgi yok. Ancak bir kaç neden kişisel olarak söyleyebilirim;

  • Windows Phone 8.1, final sürümünde 512mb ram sahibi cihazlar için optimize edilmemiş olabilir.
  • Daha önceki haberlerde ortaya çıkan görüntülerde performans sorunları (512mb ram sahibi bir cihaz) dikkat çekmişti. Microsoft performans için halen uğraşıyor olabilir.
  • AppStudio ile Developer PreView programına katılımların, amacı dışında olması; özellikle de 512mb ram sahibi cihaz kullanıcılarının UnLock ile dış kaynaklardan uygulama yüklüyor olmasını engellemek te olabilir. (Genel anlamda geliştiricilerin 1gb ram ve üstü cihazları tercih ediyor olması bu sebebi de düşünmeme neden oluyor)

Konu ile ilgili gelişmeleri takip ediyor olacağız diyor ve fazla da uzatmadan bu günün anısına 1 Nisan şakamızı yapıyoruz 😉

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.