Build 2016 Etkinliğinde Neler Beklemeliyiz
29/03/2016
Fatih Tercan (1139 Haber)
11 Yorum
Paylaş

Build 2016 Etkinliğinde Neler Beklemeliyiz

Microsoft, 30 Mart tarihinde San Francisco’da geleneksel geliştiriciler konferansı Build 2016 için hazırlıklarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz sene biz son kullanıcılar için çok sıkıcı bir etkilik olacak derken Micrsoft Holo Lens tanıtımı yaptı ve herkesi hayran bıraktı.

Bu sene konsferans 30 Mart – 1 Nisan tarihlerinde katılımcılara kapılarını açacak. Peki bu sene bizleri neler bekliyor?

Bu konferansın yazılım geliştiriciler için olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. Etkinlikte bol bol kodlamaya yönelik cümleler kurulacak.

Xamarin

Geçtiğimiz günlerde Microsoft Xamarin’i satın almıştı. Bildiğiniz üzere Xamarin Windows,Android ve iOS platformlarında yazılımcılara uygulama konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor.

Tüm platformalara uygulama yazmayı sağlayan bu servis Microsoft’un Windows mağazasının geleceği açısından önem taşıdığını unutmayalım.

Continuum

Continuum Microsoft’un üzerinde önemle durduğu konulardan birisi. Şu ana kadar kısıtlı özelliklere sahip Continuum bu konferansta gelişme kaydedecek gibi görünüyor.

Nawzil bugün attığı twit ile bu konuya değindi. Redstone güncellemesi ile Continuum’un tekrar tanımlanacağını söyleyen Nawzil bizleri merak içinde bırakmaya devam ediyor.

Gabriel AUL ve Windows Insider

Kofereansta en çok ilgi çekecek kişilerden biride tabi ki Gabe olacak. Build 2016 konferansında iki etkinliğe katılacak Gabriel Aul’dan yeni bir Redstone yapısı haberi duymamız süpriz olmayacaktır.

gabe-build-2016

Programın ilk günü Windows Inisder Programı ile ilgili bir konuşma yapacak olan Gabe, İkinci günde canlı yayın etkinliği yapacak.

İnteraktif Kutucuklar

Konsferansta interaktif kutucuklar konusunda bir sunum olacağına kesin gözüyle bakıyoruz. İnteraktif kutucuklar, Windows telefon kullanıcılarının en çok beklediği özelliklerden birisiydi.

Bu özelliğe Nawzil 16 Aralık 2014 yılında işaret etmişti.

Bakalım bu seneki Build etkinliğinde Microsoft bizler için nasıl sürprizler hazırladı.

Takipçilerimizin Türkçe Cortana beklemeleri ise büyük bir hayal olacaktır. Microsoft Türkiye yetkilileri Cortana ile ilgili sorduğumuz sorulara şu an için hazır olmadığı  cevabını veriyorlar.

Bu sene de Cortana Türkçe konuşamayacak gibi görünüyor.

 

Etiketler Build, cortana, XAMARİN
Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

11 Yorum yapıldı : "Build 2016 Etkinliğinde Neler Beklemeliyiz"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan