Bunu Sakın Uygulamayın! (Önemli Duyuru)
15/02/2015
Burak Dalyanda (81 Haber)
36 Yorum
Paylaş

Bunu Sakın Uygulamayın! (Önemli Duyuru)

Merhaba sayın takipçilerimiz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Microsoft, telefonlar için Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünü bazı cihazlar için yayınladı. Şimdilerde internette dolaşan bir yöntemle resmen Windows 10 dağıtılmayan cihazlara da yükleyebiliyorsunuz. Ama kesinlikle denemeyin!

XDA yazılımcılarının ürettiği bir yöntemle telefonun Windows Kayıt Defteri ayarlarını değiştirip cihazınızı resmen yayınlanan Lumia telefonlar gibi göstermeyi ve yüklemeyi sağlayan ve hayli tehlikeli olan bir yöntem şimdilerde yabancı kaynaklı sitelerde ve Türkiye kaynaklı Windows Phone sitelerinin bazılarında dolaşıyor.

Prensip gereği kesinle yayınlamadığımız ve asla da yayınlamayacağımız bu yöntemi hiç bir takipçimizin denememesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Özellikle Lumia 820, 920 ve 1520 de kurularak denenen bu yöntem diğer cihazlarda da işe yarıyor olsa da gelen haberler hiçte güzel değil. Yükleyenlerin %90 ına yakının cihazları kullanılamaz hale gelmiş bulunmakta ve bu cihazların %50 si de tamamen yok olmuş durumda.

Prensip gereği yayınlamadığımız bu yöntemi, tekrar ediyoruz, hiç bir takipçimizin denememesi gerektiği konusunda uyarıyoruz. Henüz bir kaç cihaz için resmen yayınlanan bu Windows 10 sürümü o cihazlarda dahi stabil çalışmazken bu tip yüksek bir riski kesinlikle almamalısınız.

Bu yöntemi sadece kullanıcı çekmek, sirkülasyon sağlamak için yayınlayan Türkiye kaynaklı siteleri de kınıyoruz.

Etiketler lumia, Microsoft, windows 10
Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

<p>Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Burak Dalyanda | Çıkış Yap

36 Yorum yapıldı : "Bunu Sakın Uygulamayın! (Önemli Duyuru)"

Uyarma Seçenekleri
Burak Dalyanda
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan