Büyük gün geldi!
01/04/2014
Burak Dalyanda (81 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Büyük gün geldi!

Windows Phone 8 kullanıcılarının bir yılı aşkın süredir beklediği o dev güncellemenin tanıtılacağı, Microsoft’un klasik haline gelen Build etkinliği, 2014 versiyonu ile yarın başlıyor.

2 ile 4 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik, Microsoft teknolojileri hakkında bilgiler ve ileride ortaya çıkarılacak teknolojilerin tanıtımlarını içeriyor.

Bizim için en önemli olan şey ise, bu etkinlikte resmen ortaya çıkması beklenen (hatta kesin) Windows Phone 8 in ilk büyük sistem güncellemesi olacak Windows Phone 8.1. Bu etkinlikte resmen tanıtılacak yeni güncelleme, Windows Phone kullanıcıları için büyük bir heyecan kaynağı.

Windows Phone 8 in tanıtılmasından bu yana, sistemde eksik olan bir çok özellik bu güncellemeyle giderilecek. Yarın başlayacak etkinlikte, dünya genelinde en çok merak edilen ise, yine Windows Phone 8.1.

Etkinliğin süreceği 3 günün hangisinde tanıtımın yapılacağı ise bilinmiyor. Her ne kadar etkinlik içerisinde beklense de Windows Phone 8.1 güncellemesinin Önizleme sürümü, geliştiricilere 10 Nisan itibariyle dağıtılacak gibi duruyor.

Build 2014 etkinliği içerisinde Nokia da bir etkinlik düzenleyeceğini duyurmuştu. Bu etkinlikte Windows Phone 8.1 kullanan ilk telefonun tanıtılması bekleniyor. Bu telefonun da Lumia 630 olduğunu söyleyebiliriz.

 Her zaman olduğu gibi, bu etkinliği sizin için takip edip en son ve sıcak haberleri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.