Çinli üretici Vivo Çift İşletim Sistemli Cihazlar Üzerinde Çalışıyor
27/09/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Çinli üretici Vivo Çift İşletim Sistemli Cihazlar Üzerinde Çalışıyor

Daha önceki yazılarımızda Çift işletim sistemli cihazların gelecekte karşımıza gelebileceğini sizlerle paylaşmıştık. Microsoft özellikle HTC ve Samsung’a üst düzey telefonlarının bir benzerini windows phone ile yada çift işletim sistemli versiyonlarını çıkarması yönünde baskılar yapmaktaydı. Bu baskılar HTC üzerinde olumlu şekilde geri dönüş yapmış ve HTC One M8 for WP ortaya çıkmıştı.

Çift işletim sistemli cihazlar üzerine en çok zamanı ayıran Huwaei ise bu çalışmaları durdurmuştu. Tam çift işletim sistemli cihazlar rafa kaldırıldı diye düşünürken Çinli üretici Vivo’dan yeni telefon hazırlıkları haberi geldi. Vivo firması Vivo X5L cihazının Android ve Windows Phone 8.1 ile çalışan çift İşletim sistemi içeren versiyonu üzerinde çalışıyor. Bakalım efsane HTC HD2’nin tahtına kim oturacak.

Kaynak: Winbeta

Etiketler dual boot, wp8, wptr.info
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.