Çoklu Pencere Windows Phone’a Geliyor
30/06/2014
Emir İlgün (401 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Çoklu Pencere Windows Phone’a Geliyor

Daha henüz bazı ülkelerde yeni başlayan Windows Phone 8.1 (Lumia CYAN) güncellemesi henüz daha bitmemişken, bir sonraki büyük güncelleme olan Threshold  hakkında sızıntılar başladı bile.

Mary Jo Foley, bir sonraki büyük güncelleme olacak olan Threshold’da, pek çok kişinin olmasını çok istediği Windows 8.1‘den alışık olduğumuz çoklu pencere işlevselliği gelecek.

Kendisinin kaynaklarına göre, Windows Phone ve Windows RT’yi birleştirecek ve 2015’te çıkacak olan Windows Threshold, farklı servislerde farklı şekilde çalışacak.

Dokunmatik olmaya cihazlarda, İşletim sistemi daha çok Windows 7 gibi çalışacak ama Nokia Lumia cephesi ve olası x86 Atom cihazları gibi  dokunmatik cihazlarda masaüstü olmayacak.

Mary Jo Foley Yazısı;

Windows Threshold’un birleştirilmiş Telefon/Tablet deneyiminde hiçbir şekilde masaüstü olmayacak ama yan yana uygulama çalıştırmayı destekleyecek (Kaynaklarım tekrar doğruladı). Bu “Threshold MobilARM temelli Windows Phone’lar da (Sadece Lumia’lar değil), ARM temelli tabletlerde ve ben inanıyorum ki İntel ile çalışan tabletlerde çalışacak.

Threshold’un 2015’te gelmesi bekleniyor. Tabii ki Geliştirici önizleme sürümü de olacak ve bu sürümün sonbahar 2014’te gelmesi bekleniyor. Ayrıca Threshold’un bütün cihazlara ücretsiz olması bekleniyor.

 

NOT: Resim TEMSİLİDİR!

 

kaynak: wmpoweruser

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.