Cortana Siri ile Dalga Geçiyor
22/11/2014
Ali Demir (89 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Cortana Siri ile Dalga Geçiyor

Bir reklamda Windows Phone’un Cortana’sı Siri ile fena alay ediyor. Asıl vurgulanmak istenen nokta Windows Phone 8.1 ile Cortana’nın yeni bir bildirim veya arama geldiğinde hatırlatıcıya ekleme önerisi verme yeteneği.

Bazı özelliklerinin Google ile aynı olması sebebiyle Google ile dalga geçecek kıvama gelmemiş olsa da Cortana yeteneklerini arttırarak en kısa sürede bir numara olacaktır.

Cortana yeni özellikleri geniş çadırına almaya devam ederken Siri’nin iOS 8 ile beraber hiçbir güncelleme almadığını belirtmek isterim çünkü Apple, iOS ile ilgili başka işlemlere odaklanmış durumda.

Cortana Microsoft’un en güçlü silahlarından birisi diyebiliriz. Siri’nin de dışardan iş ortağı (Bing search gibi) olmadan yoluna devam etmesi zor görünüyor. Tarafsız yorumlamak gerekirse Microsoft’un güçlü satış noktasının Siri ve Google ile karşı karşıya uzun bir süreç geçireceğini sanmıyorum. Aralarında her türlü oyunlar oynanabilir, yeni sürprizlerle karşılaşabiliriz.

Ali Demir

Ali Demir

96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.

Yorumlar

 1. Abdulbaki Dursun
  Abdulbaki Dursun Kasım 22, 19:42
  Ya Türkiye den artık Cortana kullanılmıyo nedendir?
 2. Enes Ellialtı
  Enes Ellialtı Kasım 22, 19:59
  Apple başka işlere yönelmiş ama adamların mağazası, uygulamalarında sorun yok.Kullanıcılar uygulamadan önce cortana yı mı tercih ediyor ? İlk önce diğer şeyleri adam etsinler. Artık sabrım taştı yani beyler :)
 3. rafet
  rafet Kasım 22, 20:06
  Keşke htc s içinde olsaydı...
 4. Ekincan Erol
  Ekincan Erol Kasım 26, 01:40
  Dil ve bolgeyi amerika(us) yapmama rağmen cortanaya ulaşamadım. Bana yardımcı olur musunuz?

Write comment

Only registered users can comment.