Cortana Video’da!
04/03/2014
Emir İlgün (401 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Cortana Video’da!

Cortana_Windows_Phone

Hepimizin bildiği gibi bugüne kadar pek çok Cortana sızıntısı gördük. Unleshthephones sitesinin sızdırdığı 2 dakikalık videoda bu sefer Cortana’yı ilk başlangıçta neler yapacağı şeklindeki yönergeleri görmekteyiz. Tabi video da bir eksik var ki çok önemli bir eksik o da ses.

Cortana size başlamadan önce sizin hakkında öğrenmek istediği bir kaç şey var. işte onların çevirilmiş hali,

  • Sana nasıl hitap etmemi istersin?
  • Gün içerisinde yapmaktan zevk aldığın şeyler nelerdir? (2 tane seç) :  Yemek yapmak, Dışarı çıkmak, Arkadaşlar ile takılmak, Aile ile takılmak, Akşamları işe giderim, Bir şeyler izlemek.
  • Yemek hakkında ne düşünüyorsun? Bu günler de en çok hangisi senin için önemli? (2 tane seç) : En sağlıklı, En lezzetli, En pahalı ne varsa, Kolay ne varsa, Başkası ne yaparsa, emeği çok düşünmem.
  • Bir yere gitmeni sağlayan 2 şey nedir? : Bir şeyler öğrenmek, Kaliteli eğlence keyfi, Kendini geliştirmek, Kutlama, Rahatlatıcı ve gevşetici, Beni şımartan.
  • Yeni haberler öğrenmek istediğiniz de hangi bölüme ilk gidersiniz? : Moda, Seyehat, Spor, Sanat&Eğlence, İş, Güncel haberler.

Cortana işe başlamadan önce işte sizden bunları öğrenmek istiyor. Unutmadan! Eğer hala Cortana’ya ilk çıkışta Türkçe dili ile gelmesi için oy vermediyseniz diye size linki paylaşalım. Sadece destekle yazan resme tıklayarak sizde destek olabilirsiniz.

destekle

Etiketler cortana
Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

  1. lumia925
    lumia925 Mart 05, 13:29
    Cortananın Türkçe olması için lütfen destek olalım http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/5589977-please-make-cortana-in-turkish-for-turkey

Write comment

Only registered users can comment.