Cyan Güncellemesi ile Gelecek Kamera İyileştirmeleri
19/06/2014
Semih Can Ateş (132 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Cyan Güncellemesi ile Gelecek Kamera İyileştirmeleri

Microsoft ile Nokia’nın kamera uzmanları Juha Alakarhu ve Eero Salmelin çalışmalarına devam edilen Lumia Cyan güncellemesinin kamera özellikleri ile ilgili bilgileri ortaya çıkardı. Sorular özellikle Nokia’nın en yüksek Windows Phone cihazları olan Icon, Lumia 930 ve Lumia 1520 ile ilgiliydi.

Juha Alakarhu sorulara hoşumuza gidecek cevaplar verdi. İşte yenilikler;

  • Çok daha iyi düşük ışık performansı
  • Daha iyi renkler
  • Sürekli otomatik odak
  • Daha iyi görüntü kalitesi
  • Ve hatta RAW daha akıllı bir şekilde sensörünü kullanarak (DNG) daha kaliteli sonuçlar verecek.

Lumia_Cyan_lede_new

 

Video söz konusu olduğunda özellikle zayıf ışıkta gürültü artması ve netlik azalması sorunu düzeltilecek.

Alakarhu ve ekibi son PureView cihazlarında da aynı şekilde daha iyi renkler ve gelişmiş video kalitesi imkanı sunmaya hazırlanıyor. Sürekli otomatik odak, şu anda kullanılan önizleme sürümünün aksine daha hızlı olacak ve hareketli nesneler için fotoğraf çekimini kolaylaştıracak.

Kamera hızı hakkında konuşan Salmelin, Nokia Camera uygulaması ve Lumia Cyan hakkında bir soruya cevap verdi. Güncellemenin  bir parçası olan kamera hızı hakkında da  konuşan Salmelin ” Bu çok büyük bir fark ortaya koymayacak olsa da biraz daha hızlı olacak gibi geliyor” dedi.

Bu özelliklerin tüm Lumia cihazlara mı, sadece PureView cihazlara mı yoksa Icon, 930, 1020, 1520 gibi en üst cihazlara mı verileceği ise merak konusu.

Semih Can Ateş

Semih Can Ateş

2013 Şubat ayında Lumia 920 ile başladığım Windows Phone serüvenimde diğer arkadaşlara bilgim dahilinde yardımcı olmayı seviyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.