“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!
28/07/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
4 Yorum
Paylaş

“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!

“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!

SavedPicture-201372810390.jpg

Windows Phone 8, çıktığı günden bu yana kullanıcılarına büyük bir kabus yaşatıyor. Bu kabusun adı “Diğer”! Microsoft’un önemli ismi Windows Phone bölüm başkanı Joe Belfiore, bu sorunu çözdüklerini söylüyor. Devamı içeride!

 

Bilindiği gibi, telefon depolama alanlarında “Diğer” olarak adlandırılan ve sistem geçici dosyaları, LiveTile geçici dosyaları, yükleme ve hata günlükleri, kontrol mekanizması geçici dosyalarını barındıran bu bölüm bir çok kullanıcı için kabusa döndü. Dahili hafızası düşük wp cihazlarda neredeyse tüm hafızayı tehdit eden bu bölüm, Windows Phone bölüm başkanının dün yaptığı açıklamaya göre hatalardan arındırıldı!

Şimdilik sadece HTC telefonlara gelen GDR2 güncellemesi ile bir düzeltme (fix) yapan Microsoft, bu bölümü sistemin artık daha verimli kullanacağını söylüyor.

Joe Belfiore, kendi Twitter hesabından bir kullanıcıya “silinmeyen büyük dosyalar için bir düzenlemenin Gdr2 güncellemesi ile geldiğini” söyledi.

Şu ana kadar yapılan incelemelerde pek te kayda değer bir değişime rastlanılmadığı da gelen bilgiler arasında. İlerleyen zamanlarda kullanıcılardan gelecek bilgilerle “Diğer” in halen şişip şişmediği belli olacaktır.

Bu arada, Nokia Lumia cihazlara Gdr2, Amber güncellemesi içerisinde sunulacaktır. Amber geldiğinde, Diğer bölümü için ciddi bir test yapıp sonuçları kesinlikle bildireceğim. Takipte kalın!

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

<p>Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Burak Dalyanda | Çıkış Yap

4 Yorum yapıldı : "“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!"

Uyarma Seçenekleri
Burak Dalyanda
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz