“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!
28/07/2013
Burak Dalyanda (79 articles)
4 comments
Share

“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!

“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!

SavedPicture-201372810390.jpg

Windows Phone 8, çıktığı günden bu yana kullanıcılarına büyük bir kabus yaşatıyor. Bu kabusun adı “Diğer”! Microsoft’un önemli ismi Windows Phone bölüm başkanı Joe Belfiore, bu sorunu çözdüklerini söylüyor. Devamı içeride!

 

Bilindiği gibi, telefon depolama alanlarında “Diğer” olarak adlandırılan ve sistem geçici dosyaları, LiveTile geçici dosyaları, yükleme ve hata günlükleri, kontrol mekanizması geçici dosyalarını barındıran bu bölüm bir çok kullanıcı için kabusa döndü. Dahili hafızası düşük wp cihazlarda neredeyse tüm hafızayı tehdit eden bu bölüm, Windows Phone bölüm başkanının dün yaptığı açıklamaya göre hatalardan arındırıldı!

Şimdilik sadece HTC telefonlara gelen GDR2 güncellemesi ile bir düzeltme (fix) yapan Microsoft, bu bölümü sistemin artık daha verimli kullanacağını söylüyor.

Joe Belfiore, kendi Twitter hesabından bir kullanıcıya “silinmeyen büyük dosyalar için bir düzenlemenin Gdr2 güncellemesi ile geldiğini” söyledi.

Şu ana kadar yapılan incelemelerde pek te kayda değer bir değişime rastlanılmadığı da gelen bilgiler arasında. İlerleyen zamanlarda kullanıcılardan gelecek bilgilerle “Diğer” in halen şişip şişmediği belli olacaktır.

Bu arada, Nokia Lumia cihazlara Gdr2, Amber güncellemesi içerisinde sunulacaktır. Amber geldiğinde, Diğer bölümü için ciddi bir test yapıp sonuçları kesinlikle bildireceğim. Takipte kalın!

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorum Yap

3 Yorum yapıldı : "“Diğer Dosyalar” kabusuna son (mu)!"

Uyarma Seçenekleri
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
OEY
Ziyaretçi

HTC’ye gelen GDR2 güncellemesi çok hatalar içeriyor ve MS zaten yenilenmiş versiyonunu önümüzdeki günlerde gönderecek tekrardan yani HTC’lere tekrar bir güncelleme gelecek. O güncellemede büyük ihtimalle Joe Belfiore’un söylediği iyileştirmeyi görebileceğiz. Bence güncelleme geldikten sonra mutlaka kullanıcının cihazını sıfırlaması gerekiyor. Böylece güncelleme daha sağlıklık bir temele oturmuş olur ve iyileştirmeler daha hatasız göze çarpar çalışırı. Nokia’nın neden hala AMBER güncellemesini yayınlamadığı da ortaya bir nevi çıkmış oldu.

Osman
Ziyaretçi

araştırırken bir şey farkettim bu diğer klasöründe geçici dosyalar vs. bulunuyorsa hiç bir zaman silemedğim geçici dosyalar adı altında hangi dosyalar tutuluyor?

Burak Dalyanda
Ziyaretçi

asıl tam geçici dosyalar o dosyalar. bu diğerdekiler sistemin tuttuğu veriler. arama feçmişi, mesaj sayacı, kişiler livetile daki resim sıraları, buyuklukleri, o resimler.. aslında sistem o diğer bolumu sayesinde bu kadar hızlı. telefon açılınca her şeyi hazırlayıp bir bellek oluşturuyor. bu sayede hep sıfırdan veri almak yerine sana hazırı gosterip zamandan kazanıyor 😉

wpDiscuz