Dinamik Kilit Ekranlarına Az Kaldı
18/07/2014
Emir İlgün (401 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Dinamik Kilit Ekranlarına Az Kaldı

Windows Phone 8.1 ile gelmesi çok zor görülen, hiç beklenmeyen bir özellik olan, hatta videosunun sızdırılmasına rağmen bütün kaynaklar tarafından yalanlanan dinamik kilit ekranları, ilk olarak Microsoft’un nisan ayında yapmış olduğu BUILD 2014 konferansında ortaya çıkmıştı. Uygulamayı Windows Phone için en çok çalışan geliştirici gözü ile bakılan Rudy Huyn ile beraber tasarlayan Microsoft, projeyi öyle sır gibi sakladı ki, Windows Phone ekibinden pek çok kişinin haberi bile olmadı. Tanıtıldıktan sonraki en çok merak edilen “Ne zaman yayınlanacak?” sorusu, neredeyse cevabını buldu.

Joe Belfiore, Twitter üzerinden bugün yayınladığı bir tweet ile endişeleri gidermek istedi. Kilit ekranı uygulamaları (Evet, sistem ayrı olarak bir uygulama şeklinde gelecek)  neredeyse bitti sayılır, en azından BETA sürümleri yayınlanmaya hazır sayılabilir.

Belfiore’nin Tweet’i

Yukarıdaki Tweet’e bakacak olursak, Uygulamanın BETA’sı önümüzdeki hafta yayınlanabilir ancak sadece İngilizce cihazlar ve 1GB RAM ve üstü kullanan cihazlar için yayınlanacak. Haziran ayında Belfiore’nin de bahsetmiş olduğu gibi 512 MB RAM kullanan cihazlar için şu an yapım aşamasında. Bunun nedeni ise öncelikli olarak uygulamanın fazla hafıza yememesini, hızlı ve stabil çalıştırılmasını sağlamak.

Gelişmeler için takipte kalmaya devam edin.

 

 

 

 

 

kaynak: wpcentral

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

  1. Craig Federighi
    Craig Federighi Temmuz 19, 10:27
    Microsoft mühendislerinin Apple ve Google mühendislerinden daha yeteneksiz ve beceriksiz olduğu izlenimine kapılıyorum. Neden mi? Çünkü Google 1 yılda Android i geliştirerek mükemmel yeni özellikler ekliyor keza Apple yine öyle İOS 8 de gelen yeni özellikler adeta yazılımda bir devrim. Ama koskoca yazılım şirketi Mirosoft 1 yılda mobil işletim sistemini "doğru düzgün" geliştiremiyor.

Write comment

Only registered users can comment.