Dünya’nın En Hafif Akıllı Telefonu
29/06/2014
Halil Şahin (772 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Dünya’nın En Hafif Akıllı Telefonu

Evet arkadaşlar hatırlayacağınız üzere daha önceden Hindistan merkezli XOLO firmasının WP cihazlar üreteceğine dair söz verdiği üzere haber yapmıştık. ( Haberi merak edenler BURAYA tıklayarak görebilirler. )

XOLO sözünü tuttu hem de hiç kimsenin beklemediği bir şekilde. Evet arkadaşlar ân itibarıyla Dünya’nın en hafif akıllı telefonu bir Windows Phone. Dilerseniz hemen ürünün özelliklerine göz atalım.

xxoo

Ürün Adı: XOLO WIN Q900s

İşletim sistemi: Windows Phone 8.1

Ağırlık: Sadece 100gr.

Ekran: 4.7” 1280×720 çözünürlük

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 200, 1.2GHz

Ram: 1GB

Depolama: 8GB + SD slotu + 7GB Skydrive

Kamera: 8MP arka kamera 2MP ön kamera

Diğer özellikler: Çift sim kartı desteği mevcut

Fiyat: Ön sipariş ile 166$’dan hâli hazırda 5000 adet sipariş alınmış. Temmuz ayının ikinci haftası itibarıyla 200$’dan genel satışa sunulacak.

 

Evet cihazın genel özelliklerini incelediğimizde işlemcinin düşük kaldığını fakat bunun Windows Phone işletim sisteminde pek de büyük bir sorun teşkil etmeyeceğini söyleyelim. Öte yandan ekranın 720P çözünürlüğe sahip olması ekstra bir özellik iken Nokia’nın aksine arkada 8MP kamera kullanılması ve selfiecilere de hitâp eden 2 MP’lik ön kamera cihazı özel kılan ekstra özellikler. Bunun yanında Ram olarak 1GB Ram barındırması da özellikle oyun çılgınlarını tatmin edecek bir özellik. Tüm bunların yanında bu kadar özellik ve hafifliğe rağmen fiyatına şaşırdığımızı söylemeden edemeyeceğiz çünkü 200$ bu türden bir cihaz için gerçekten cazip bir fiyat..

Yeni Windows Phone’lu telefonlar ile sizlerle olacağız bizi takip etmeye devam edin…

Etiketler q900s, XOLO
Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.