Editörden: Nokia Phablet ve ilk görüşler
26/07/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Editörden: Nokia Phablet ve ilk görüşler

Dün Facebook sayfamız üzerinden takipçilerimize duyurduğumuz ve Nokia’nın phablet sınıfı olduğu düşünülen bir cihaza ait görsel üzerinden yola çıkarak sizlere ileride karşımıza çıkacak bu cihaz ve bazı dikkat çeken yanlarını anlatacağız! Buyurun okuyun.

Dün Çin kaynaklı weibo.com sitesinden yayılan ve Nokia’nın phablet sınıfı ürünü olduğu düşünülen, fabrika üretiminde çekilmiş o fotoğrafı Facebook sayfamızı takip eden kullanıcılarımız gördüler. Peki bu cihaz ile alakalı ortada ne gibi dedikodular var ve şu ana kadarki Lumia cihazlardan ne gibi farkları var?

SavedPicture-2013726105016.jpg

Öncelikle, uzun süredir piyasada Nokia’nın phablet sınıfı bir ürün hazırlığında olduğu söyleniyordu. Microsoft’un, Windows Phone 8 işletim sistemine vereceği Gdr3 güncellemesi ile birlikte “4 çekirdek işlemci ve FullHD görüntü” desteği vereceğinin duyurusu ardından phablet söylentileri iyice hız kazanmıştı ve neredeyse kesinleşmişti.

Peki teknoloji kulislerinde neler deniliyor?

Bir çok kaynak tarafından dile getirilen bazı bilgiler şöyle; Nokia bu cihaz için en üst seviyede donanım kullanmayı planlıyor. Bunu da şöyle yorumlayabiliriz: 6″ FullHD ekran, 4 çekirdek işlemci, 2gb ram..

Tabi bu bilgiler sadece dedikodudan ibaret. Ama ortaya çıkan bu sızıntı fotoğrafa bakacak olursak Nokia bu özellikleri kullanırsa hiç te şaşırtıcı olmaz.

Peki fotoğraf bize ne söylüyor?

fotoğrafa bakacak olursak, Nokia daha ince bir çerçeve ile karşımıza çıkıyor. Biraz daha yorumlarsak, Nokia bu tasarımda, olabildiğince fazla alanı ekrana ayırmış. Bir diğer detay ise; aşağıda bulunan dokunmatik tuş alanının çok azaltılması. Lumia 920 ilk çıktığında en fazla eleştiriye maruz kaldığı bir alan. Nokia bu sefer çok hoş bir cihazla karşımızda olacak gibi.

 

Unutmayalım ki bu fotoğrafın gerçekliği kanıtlanmadı ve tatmin edici bir doğrulama da yok! Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Ama artık daha fazla sızıntı ile karşılaşacağımız aşikar. Bizler takip ediyor olacağız. Sizler de bizi takipte kalın.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.