Elephone 2K Ekranlı, Parmak İzi Tarayıcılı Windows 10’lu Telefonunu Sızdırdı
21/04/2015
Emir İlgün (401 Haber)
9 Yorum
Paylaş

Elephone 2K Ekranlı, Parmak İzi Tarayıcılı Windows 10’lu Telefonunu Sızdırdı

Elephone‘un yeni amiral gemisini ilginç bir şekilde sızdırdı ve şaşırtıcı bir şekilde Windows 10‘lu bir cihaz gözüktü.

Sızdırılan Cihazın Özellikleri

 • QuadHD (2560 x 1440) ekran
 • 4 GB RAM
 • 20.7-megapixel Kamera (Sony’nin IMX230 sensor)
 • Intel işlemci
 • Parmak izi tarayıcı
 • Windows 10 işletim sistemi

Cihazın birde Android 5.0 Lolipop versiyonun tanıtıldığı biliniyor ancak, iki ayrı cihaz olarak mı yada tek bir cihazda çift işletim sistemli olacağı hakkında bir bilgi verilmedi.

Shenzhen/Çin merkezli olan Elephone’nun bu haberi, her yıl düzenlenen Hong Kong ticaret fuarında bulunan bir ilan panosu üzerinden gözüktü.  İlanda şu an ki Android cihazlarının yanında gelecek cihazlar adı altında gözüken cihazın detayları şimdilik yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi.

Elephone-2015-flagship-leak_2

Gerçek cihaz ortaya çıkana kadar şimdilik buna dedikodu diyelim ancak tabii böyle bir cihazın yeni Windows Phone donanımların marketlere vuracağı dönem olan sonbaharda görülmesi çok muhtemel.

Elephone, 8 yıldır Çin akıllı telefon piyasasında ve Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Orta Doğu’da 10 Milyon satış rakamlarını yakalamayı başarmış bir firmadır. Kendileri ile araştırma ve geliştirme olarak gurur duyuyorlar ve şu an da 1.000’den fazla çalışanı olduğu bilinmekte

Elephone’un bilinen amiral gemisi olan P7000; 3GB RAM, 5.5-inch 1080p ekran, 16 MP ana kamera ve parmak izi tarayıcuya sahip. Cihaz ayrıca metal kasaya sahip ve fiyatının 200$’dan daha az olduğu biliniyor.

Sizler bu ilan hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce böyle bir cihaz gerçekten gelecek mi ve fiyatı gerçekten ucuz olacak mı?

 

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

 1. Emrah Kamalak
  Emrah Kamalak Nisan 21, 19:19
  Bu donanımla uçar bu :D
 2. Technical_Service
  Technical_Service Nisan 21, 19:36
  Tek bir telefonda 2 işletim sistemini çalıştırabilen değilde ayrı olabilir doğru olanda budur. Ancak dikkatimi çekti neden 4 GB ram ve sony kamera sızan bilgiler arasında net bilgi olmamasına rağmen o zaman tek bir modelde (Android/Windows) 2 işletim sistemi yer alacak. Windows Phone'da 1 GB ram yeterli ve kamera da kullanılan teknoloji ise PureWiew ZEISS kullanılıyorken ilginç doğrusu. ;-)
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Nisan 21, 19:39
   Bakalım bizleri neler bekliyor diyorum :D
  • Technical_Service
   Technical_Service Nisan 21, 19:47
   Dediğin gibi herşey olabilir. İntel işlemci olmasıda dikkatlerden kaçmadı ve belli ki windows işletim sistemli olması Microsoft'un planı anlamına gelmez. ;-)
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Nisan 21, 19:48
   Şu Windows 10 Final sürüm bir yayınlansın asıl şeyleri ozaman göreceğiz. Biraz sabır ;)
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Nisan 21, 21:15
   Windows Phone da PureView kullanan sadece Lumia. Diğer üreticiler kendi teknolojilerini kullanıyor. 1 gb yeterli dediğin sadece standart 4.8 inç HD cihazlar için geçerli. Full HD için 1 üzerinde Ram gerekli. Örnek 1520. 2K için biraz daha fazla bellek ve işlemci ister doğal olarak. Parmak izi okuyucu gibi diğer uç nokta donanımları da hesaba katınca Tam bellek yerinde bir tercih. 1 ve 512 Ram, sistemin çalışma aralığı. Üzerine eklediğin ekler için daha fazla işlem gücü yani Ram ve işlemci ister. Doğal sınırlarda yani cihaz donanımları.
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Nisan 21, 21:22
   Şunu da unutmuşum. Microsoft yeni stratejisinde çift sistem çalıştırmayı deniyor. Yani Android ve Windows 10'u çalıştıran Dual Boot cihazları görmemiz normal. Doğal olanı değiştirme zamanı. :)
 3. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Nisan 22, 15:51
  Bence de çift işletim sistemi olabilir. Çünkü snapdragon yerine intel işlemci kullanıyor. Ben intel işlemcileri snapdragon serisinden daha iyi buluyorum. Telefon ısınma donma takılma esneme yapmıyor. Artı bilgisayar gibi düşünüyorum. işletim sistemi androit on izleme Windows. Bunu Windows XP ye windows 8 yama yapmak gibi gore biliriz diye düşünüyorum

Write comment

Only registered users can comment.