Foursquare Verisi Cortana’ya Mı Gidecek?
07/02/2014
Emir İlgün (401 Haber)
3 Yorum
Paylaş

Foursquare Verisi Cortana’ya Mı Gidecek?

Cortana-foursquare

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde sizlere Microsoft’un Foursquare’e $15 Milyon yatırım yaptığından bahsetmiştik.

Şimdi Bloomberg’e göre bu yatırım ayrıca Cortana Sesli Asistan üzerinde de kullanılacak. Yazdıklarına göre;

Planların bilgisine sahip birisine göre, Apple’ın sesli asistanı Siri’ye karşı Microsoft tarafından hazırlanan, kod adı Cortana, Foursquare üzerindeki bütün yer verilerini kullanacak.

Microsoft Bing Arama Bölümü başkanı Zig Serafin göre, onlar yardım etmeyi önererek, Cortana’nın kaynak motoruna işlenecek olan Foursquare verileri sayesinde, Cortana bizlere yakınlarda olan gidebileceğimiz oteller, restorantlar, alışveriş merkezleri hakkında bilgi verecek, öneri sunacak, indirimlerden bahsedecek ve tip isteyecek.

Serafin : “Biz Windows Phone için üretilen yeni ürünlerde, göz ile görülebilir içeriksel deneyimler inşa ediyoruz. Bu her yerde sizin için Bing destekli deneyimler için yapılacaktır.”

Bloomberg’e göre, Microsoft, Cep Telefonu ve Tabletlere yeni özellikler eklemenin peşinde ve eğer doğru ise bu gerçekten güzel bir haber olur.

İsmini vermek istemeyen ve Foursquare anlaşması ve projeler hakkında bilgi sahibi olan bir kişiye göre önemüzdeki aylarda Windows Phone 8.1 tamamen ortaya çıkacak.

Başka söylentilere göre ise Windows Phone 8.1’in, Nisan ayında BUİLD 2014 Konferansın da ortaya çıkması bekleniyor.

Bakalım önümüzdeki aylarda özellikle BUİLD 2014 konferansında neler olacak.

 

 

 

 

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.