GDR2 Güncellemesi Hasarlı!
26/07/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
5 Yorum
Paylaş

GDR2 Güncellemesi Hasarlı!

GDR2 Güncellemesi Hasarlı!

SavedPicture-2013726135043.jpg

 

Geçtiğimiz hafta, Microsoft tarafından hazırlanan GDR2 güncellemesi HTC 8x ve 8s telefonlara dağıtılmaya başlandı. Ancak yolunda gitmeyen bir şeyler var!

Kademeli olarak dünya genelinde indirmeye açılan Gdr2 güncellemesi, Nokia’nın Amber güncellemesi adı altında daha fazla özelliğe sahip bir güncellemeye gdr2 yi dahil etmeye çalışması nedeniyle geçtiğimiz hafta sadece HTC cihazlara dağıtılmaya başlandı. Ancak, bazı kullanıcılardan gelen geri bildirimler üzerine Microsoft, güncellemenin dağıtımını durdurdu.

Bazı kullanıcılar, telefonlarının “Müzik Dinledikleri” sırada donduğunu ve kullanılamaz hale geldiğini bildirdiler. Donan telefonlar, bir daha aktif hale getirilemiyor ve o şekilde kalıyor. Gdr2 güncellemesi ile Microsoft, XBox Müzik servisi üzerinde geliştirmeler yaptı ve sorun da büyük ihtimalle buradan kaynaklanıyor.

Microsoft, sorunun farkına vardıktan sonra güncellemeyi askıya aldı. Sorun çözüldükten sonra güncelleme dağıtıma devam edecek.

Bu sırada GDR2 güncellemesi üzerine ekstralar katarak, Amber güncellemesi adı altında Lumia cihazlara dağıtıma başlayacak Nokia da, bu problem üzerine dağıtımını erteledi. Microsoft, hasarlı kodlarını temizledikten sonra Lumialar da bekledikleri güncellemeye kavuşacaklar!

Etiketler GDR2
Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

<p>Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Burak Dalyanda | Çıkış Yap

5 Yorum yapıldı : "GDR2 Güncellemesi Hasarlı!"

Uyarma Seçenekleri
Burak Dalyanda
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz