GDR2 Güncellemesi Hasarlı!
26/07/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
5 Yorum
Paylaş

GDR2 Güncellemesi Hasarlı!

GDR2 Güncellemesi Hasarlı!

SavedPicture-2013726135043.jpg

 

Geçtiğimiz hafta, Microsoft tarafından hazırlanan GDR2 güncellemesi HTC 8x ve 8s telefonlara dağıtılmaya başlandı. Ancak yolunda gitmeyen bir şeyler var!

Kademeli olarak dünya genelinde indirmeye açılan Gdr2 güncellemesi, Nokia’nın Amber güncellemesi adı altında daha fazla özelliğe sahip bir güncellemeye gdr2 yi dahil etmeye çalışması nedeniyle geçtiğimiz hafta sadece HTC cihazlara dağıtılmaya başlandı. Ancak, bazı kullanıcılardan gelen geri bildirimler üzerine Microsoft, güncellemenin dağıtımını durdurdu.

Bazı kullanıcılar, telefonlarının “Müzik Dinledikleri” sırada donduğunu ve kullanılamaz hale geldiğini bildirdiler. Donan telefonlar, bir daha aktif hale getirilemiyor ve o şekilde kalıyor. Gdr2 güncellemesi ile Microsoft, XBox Müzik servisi üzerinde geliştirmeler yaptı ve sorun da büyük ihtimalle buradan kaynaklanıyor.

Microsoft, sorunun farkına vardıktan sonra güncellemeyi askıya aldı. Sorun çözüldükten sonra güncelleme dağıtıma devam edecek.

Bu sırada GDR2 güncellemesi üzerine ekstralar katarak, Amber güncellemesi adı altında Lumia cihazlara dağıtıma başlayacak Nokia da, bu problem üzerine dağıtımını erteledi. Microsoft, hasarlı kodlarını temizledikten sonra Lumialar da bekledikleri güncellemeye kavuşacaklar!

Etiketler GDR2
Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

 1. yunus emre
  yunus emre Temmuz 26, 11:34
  Sabırsızlıkla beklediğimiz güncelleme gelmek bilmedi. Hadi onuda geçtim, daha da ertelendi :)
 2. numan
  numan Temmuz 26, 13:25
  İyide gdr2 güncelleştirmesini test etmiyorlar mı 0 hataya yakın olduğunda yayınlasalar Nokia o yüzden htc gibi acele etmedi düzenleme yapıyor ama yakın zamanda sorunlar çözülüp yayınlansa iyi olur.
 3. umut
  umut Temmuz 28, 09:37
  anlamadığım bişi var.aydınlatırsanız sevinirim.gdr 2 hatalıysa ve amber bu yüzden geciktiyse 1020 ve 925 kullanıcıları ne yapıyor? bildiğiniz gibi 1020 ve 925 e amber yüklü olarak satışa sunulmuştu.
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Author Temmuz 28, 11:56
   Onlar da yeni bir güncelleme alacaklar. Kaldı ki her guncellemeyi alan cihazda bu hata yok. Ama hatalı kodun hangi telefonlarda ne zaman çalışacağı belli olmaz. Bunu da zaten şimdiye kadar sadecw hrc kullanıcıları dile getirdi. 925 ve 1020 kullanıcılarından boyle bir bildirim daha yok gibi.

Write comment

Only registered users can comment.