GDR2 Güncellemesi ile FM Radyo Geliyor
26/03/2013
Fatih Tercan (1140 Haber)
5 Yorum
Paylaş

GDR2 Güncellemesi ile FM Radyo Geliyor

GDR2 Güncellemesi ile FM Radyo Geliyor

 

gdr_fmradio_2_26032013windowsphoneturkiyeinfogdr_fmradio_2_26032013windowsphoneturkiyeinfo

The Verge Sitesi’nin, Microsoft kaynaklarından aldığı habere göre GDR2 güncellemesi ile FM Radyo aktif hale gelecek. Bilindiği üzre Windows Phone 7 de FM Radyo desteği mevcuttu ve kullanıcılar olarak bunu aktif olarak kullanıyorduk. Fakat Microsoft Windows Phone 8 de radikal bir değşiklik yaptı ve FM Radyo desteğini kaldırdı.Bu kullanıcılar tarafından çok tepki aldı ve Microsoft’un kullanıcı öneri uygulaması olan Suggestin Box’da en çok talep edilen özelliklerden biri FM Radyo oldu.Microsfot bu talebi göz ardı edemedi ve GDR2 ile yeni bir API ile FM Radyo desteği getiyor işletim sistemine. Mevcut cihazlarda bulunan Qualcomm çipsetleri FM Radyo desteğine sahipler. GDR2 Güncellemesinin Mayıs ayı gibi gelmesini bekliyoruz.

Nokia firması güncellemeye ek olarak ,ekrana çift tıklayarak cihaz uyandırma, flip to silence ” aramalarda telefonu ters çevirerek sessize alma ” ve Lumia renk profilleri ayarlarını getirecek.
 

 

Etiketler GDR2, Radyo, windows phone
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Mehmet Fışkındal
  Mehmet Fışkındal Mart 29, 21:14
  Renk profilleri ayarları ne tür bir şey kutucukların renklerini tek tek değiştirebilecekmiyiz yani ?
 2. OKAN DEĞİRMENCİ
  OKAN DEĞİRMENCİ Mart 29, 22:35
  Ya en çok istedğim ekranın otomatik dönmesini açma kapama bölümünün gelmesi çok sıkıntılı oluyo bş yerde yan uzanınca kullanılamaz hale geliyo telefon.
 3. yunus emre
  yunus emre Mart 29, 23:05
  kutucukların renklerini tek tek değiştirebilecekmiyiz yoksa daha çeşitli renkler mi gelecek
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Nisan 06, 20:49
   gelen değişiklik arka plan rengi ile ilgili büyük ihtimal :) başlangıc ekranındaki kutuların renklei ile ilgili değil diye biliyorum
 4. ferhat
  ferhat Mayıs 14, 02:54
  telefonu arama geldiğinde ters çevirerek sessize alma özelliğini koymaları süper olmuş :) samsunglardan kıskanıyodum valla çok istiyordum gelmesini sonunda gelicek olması süper, inş bugun gelir ve güncelleriz

Write comment

Only registered users can comment.