GDR2 Güncellemesi ile FM Radyo Geliyor
26/03/2013
Fatih Tercan (1122 articles)
5 comments
Share

GDR2 Güncellemesi ile FM Radyo Geliyor

GDR2 Güncellemesi ile FM Radyo Geliyor

 

gdr_fmradio_2_26032013windowsphoneturkiyeinfogdr_fmradio_2_26032013windowsphoneturkiyeinfo

The Verge Sitesi’nin, Microsoft kaynaklarından aldığı habere göre GDR2 güncellemesi ile FM Radyo aktif hale gelecek. Bilindiği üzre Windows Phone 7 de FM Radyo desteği mevcuttu ve kullanıcılar olarak bunu aktif olarak kullanıyorduk. Fakat Microsoft Windows Phone 8 de radikal bir değşiklik yaptı ve FM Radyo desteğini kaldırdı.Bu kullanıcılar tarafından çok tepki aldı ve Microsoft’un kullanıcı öneri uygulaması olan Suggestin Box’da en çok talep edilen özelliklerden biri FM Radyo oldu.Microsfot bu talebi göz ardı edemedi ve GDR2 ile yeni bir API ile FM Radyo desteği getiyor işletim sistemine. Mevcut cihazlarda bulunan Qualcomm çipsetleri FM Radyo desteğine sahipler. GDR2 Güncellemesinin Mayıs ayı gibi gelmesini bekliyoruz.

Nokia firması güncellemeye ek olarak ,ekrana çift tıklayarak cihaz uyandırma, flip to silence ” aramalarda telefonu ters çevirerek sessize alma ” ve Lumia renk profilleri ayarlarını getirecek.
 

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorum Yap

5 Yorum yapıldı : "GDR2 Güncellemesi ile FM Radyo Geliyor"

Uyarma Seçenekleri
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
Mehmet Fışkındal
Ziyaretçi

Renk profilleri ayarları ne tür bir şey kutucukların renklerini tek tek değiştirebilecekmiyiz yani ?

OKAN DEĞİRMENCİ
Ziyaretçi

Ya en çok istedğim ekranın otomatik dönmesini açma kapama bölümünün gelmesi çok sıkıntılı oluyo bş yerde yan uzanınca kullanılamaz hale geliyo telefon.

yunus emre
Ziyaretçi

kutucukların renklerini tek tek değiştirebilecekmiyiz yoksa daha çeşitli renkler mi gelecek

Hüseyin Mutlu
Ziyaretçi

gelen değişiklik arka plan rengi ile ilgili büyük ihtimal 🙂 başlangıc ekranındaki kutuların renklei ile ilgili değil diye biliyorum

ferhat
Ziyaretçi

telefonu arama geldiğinde ters çevirerek sessize alma özelliğini koymaları süper olmuş 🙂 samsunglardan kıskanıyodum valla çok istiyordum gelmesini sonunda gelicek olması süper, inş bugun gelir ve güncelleriz

wpDiscuz