GDR2 ile Arama ve Sms Engelleme Desteği
02/08/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
2 Yorum
Paylaş

GDR2 ile Arama ve Sms Engelleme Desteği

Belki de bir çoğumuzun Windows Phone platformunda görmeyi istediği bu özellik çok yakında tarihe karışabilir. Windows Phone geliştiricisi “WalkingCat”, Gdr2 güncellemesi sonrası Windows Phone sdk emülatörü ile eski sürümü karşılaştırırken ilginç bir şey keşfetti.

Platformda, büyük eksikliklerden biri olarak kabul edilen ve gelmesi için de baskı yapılan, sms ve çağrı engelleme desteği artık Windows Phone da. “WalkingCat”, karşılaşma sonucu elde ettiği bilgilerle, 3. Parti geliştiricilerin kullanımına sunulmuş yeni bir API keşfetti.

Sistemde şimdilik bu özelliği kullanan bir arayüz bulunmuyor. Ancak, SDK’nın verdiği bu destekle çok yakında mağazada 3.parti geliştiricilerin yazdığı sms ve çağrı engelleme uygulamalarıyla karşılaşabiliriz. Microsoft belki de GDR3 güncellemesi ile bu api yi kullanan bir uygulamayı da sisteme dahil edebilir.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

 1. berk
  berk Ağustos 06, 23:23
  SDK'yı güncelledim bu kısımlar SDK'da bulunmuyor. Gösterilen kodlar bu güncellemeyle gelen GDR2 emulatorlerin kodları. Şu an için GDR2 SDK'sı emulatorler hariç yayınlanmadı yani.
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Author Ağustos 07, 11:10
   Ber guncelleme yayınlandı! emilator sonrası..

Write comment

Only registered users can comment.