Gelecekte: Daha Büyük, daha ince!
24/07/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Gelecekte: Daha Büyük, daha ince!

Nokia’nın tasarım ekibinin başındaki isim Stefan Pannenbecker, Windows Phone’lu Lumia cihazlar için gelecek planlarını açıkladı! Peki Nokia, Lumia serisi için gelecekte bizi neler bekliyor? Tasarımda ciddi değişiklikler var mı? Stefan Pannenbecker’ın açıklamalarına hep birlikte bakıyoruz…

Windows Phone ekosisteminde, hiç şüphesiz ki Nokia, Lumia serisi ile pazar lideri. Microsoft’un Windows Phone 8 ile ciddi bir çıkış elde ettiği şu dönemlerde lider konumundaki Nokia, Lumiaları geliştirip bizlere gelecekte neler sunacak?

Tasarımlarında polikarbon ve alüminyum maddeler kullanan ve her kesime hitap etmek için farklı teknolojilere sahip telefonlar üretmeye devam eden Nokia, Windows Phone’un gelişmesi ve edindikleri tecrübeler ile birlikte kullanıcılardan gelen bildirimleri de dikkate alarak gelecek planlarında kullanıcıları memnun etmek için bazı ufak değişimlere gidiyor.

Nokia tasarım ekibinin baş ismi Stefan, yaptığı açıklamalarla bu değişiklikleri onaylıyor. Bildiğimiz gibi, GDR3 güncellemesi ile platformun kazanacağı FullHD ve daha fazla işlemci çekirdeği desteği söz konusu. Bu bilgi ışığında, Nokia, yeni Lumia cihazlara daha büyük ekran kazandırma peşinde.

Stefan, yaptığı açıklamada; ” ana tasarım öğesi olarak, polikarbon ve renkli tasarımları benimsedikleri ve bu çizgide devam ettiklerini, ancak bunun bir mecburiyet olmadığını” söyledi. Sözlerine devam eden tecrübeli tasarımcı, ” telefon kasasında da bazı çalışmalar yürüttüklerini, kullanıcı bildirimlerini de dikkate alarak daha ince, hafif üretimler için çabaladıklarını” söyledi.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.