Geliştiriciler için Önizleme Güncellemesi – (Windows 10’a Doğru Bölüm – 1)
12/01/2015
Burak Dalyanda (81 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Geliştiriciler için Önizleme Güncellemesi – (Windows 10’a Doğru Bölüm – 1)

Merhaba sayın takipçilerimiz. Microsoft 21 Ocak günü büyük bir merakla beklenen etkinliğini düzenleyecek. Bu etkinlikte, Bilgisayarlar için Windows 10‘un ileri bir versiyonu ve yenilikleri, Mobil cihazlar için Windows 10 ve daha fazlasını tanıtacak. Hazırlıklar başladı bile. Detaylar haberimizin devamında!

Artık bir çok takipçimizin de bildiği gibi Microsoft, “tek platform” söylemi gereği PC için şaşırtıcı bir şekilde tanıttığı Windows 10‘u 21 Ocak günü mobil cihazlar için de tanıtacak. Ya da beklenti bu yönde. Tanıtıma 9 gün kala Microsoft cephesinde hazırlılar başladı bile.

Geçtiğimiz gün, bu haberimizde de belirttiğimiz gibi Preview for Developers uygulaması yerine kullanılacak Phone Insider uygulaması mağazada ortaya çıktı. Şimdilik sadece Microsoft çalışanlarına ya da izin verilen test kullanıcılarına özel bir sunucu bağlantısı üzerinden hizmet veren Phone Insider’ın yakında güncellenmesini ve etkinlik sonrası geliştiricilere açılmasını beklediğimizi iletmiştik.

Haberimizden bir gün sonra, bazı Windows Phone 8.1 Update Önizleme yüklü cihazlara test amaçlı olduğunu düşündüğümüz yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile;

Preview For Developers uygulamasının sistemden güncelleme sonrası silindiği, Phone Insider uygulamasının ise, yeni bir sürüme kavuşarak kullanıcı girişinin iptal edildiği öğrenildi. Yani, Preview for Developers emekliye ayrılıyor ve Phone Insider ile yola devam ediyoruz.

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_1798609_774850989229054_3605727448264576774_n

Şimdilik çok sınırlı sayıda cihaza test amaçlı verilen bu Önizleme güncellemesinin, etkinlik günü ya da etkinlikten sonra tüm Preview For Developers yüklü cihazlara verilmesini bekliyoruz.

Etkinlik yaklaştıkça hazırlıklar hızlanıyor. Etkinlik gününe kadar daha bir çok bilginin ortaya çıkacağı düşüncesindeyiz.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

  1. Ertuğrul Seyhan
    Ertuğrul Seyhan Ocak 12, 02:19
    Bize daha Denim gelecek güya..
  2. lumia525
    lumia525 Ocak 12, 19:40
    Denim bana geldi bile ancak cyan güncellemesi kadar heyecan verici değil

Write comment

Only registered users can comment.