Google Uygulaması Güncellendi
18/11/2013
Fatih Tercan (1140 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Google Uygulaması Güncellendi

Bu yazıyı yazarken gerçekten şaşkın olduğumu söylemem lazım. Google WP8 için uygulamasını güncelledi. Bu güncelleme uygulamaya çağ atlattı diyebilirim.Google artık Türkiye’deki takipçilerimiz için iyi bir alternatif durumunda.WP8 işletim sistemi için Bing uygulaması, ABD dışında tam bir kabus.Yandex bu açığı bir nebze kapatmaya çalışıyordu.Bugün itibariyle Google tekrar en popüler uygulama olacak gibi.

  • Uygulama açılış ekranında bize arama yaparken konum bilgilerimizin kullanıp kullanılmayacağını soruyor.
  • Klasik olarak hizmet şartlarını kabul etmemizi istiyor

google-1-18112013-windowsphoneturkiyeinfo

  • Daha sonra karışımıza google arama ekranı alt kısımda ise sesli arama butonu geliyor. WP8 de bulunan sesli arama özelliği Türkçe desteği olmadığı için bizim için çok fonksiyonel değil. Fakat Google uygulamasında “Ankara’da hava kaç derece” diye bir aratma yaptım ve ilk denememde başarılı oldum. Sesli arama gayet başarılı ve aramalarda gayet hızlı.

google-2-18112013-windowsphoneturkiyeinfo

  • Konum bazlı aramalarda gayet başarılı olmuş. Mevcut konumunuza göre size alternatifler sunuluyor. Ayrıca ekranın alt kısmında  web , Görseller , Haberler , Videolar sekmelerini seçip bu alanlarda aratma yapabiliyoruz.

google-3-18112013-windowsphoneturkiyeinfo

Sonuç olarak Microsoft, Android ve IOS tarafına kendi yazılımlarını sorun çıkarmadan sunuyor. Google’dan beklentimiz buydu.Şu anda böyle güzel bir uygulama yaptıkları için Google yazılımıclarına teşekkür ediyoruz. Bu tutumun Youtube uygulamasında da sürmesini bekliyoruz.

Uygulamayı aşağıdaki QR kodu okutarak ya da resmin üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.

qr-google

Etiketler Google
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

  1. ARDA
    ARDA Kasım 19, 08:25
    Uygulama sadece ekrandan çalışıyor arama tuşuna basınca çalışmıyor ama yandex öyle değil uygulama olduğu takdirde arama tuşu yandexi açıyor

Write comment

Only registered users can comment.