Güle Güle Explorer Hoşgeldin Spartans
31/12/2014
Halil Şahin (772 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Güle Güle Explorer Hoşgeldin Spartans

Microsoft’un yakın çevresinden bazı sızıntılar var. Bu sanırım bizim gibi hepinizi de sevindirecek bir haber. Lafı uzatmadan hemen konuya giriş yapalım.

Yakın çevrelerin dedikodularına göre Windows 10’da tarayıcı olarak Internet Explorer’i görmeyeceğiz. Bunun yerine Microsoft’un yeni tarayıcısı olarak Microsoft Spartans’ı göreceğiz. Bu aynı zamanda mobil cihazlarda da yer alacak.

Tarayıcıyı farklı kılacak bir çok şey mevcut olacak. Öncelikle Explorer’ın en çok eleştirilen yanların arındırılması söz konusu. Bunlar;

  • Yavaşlık
  • Eklenti desteği olmaması
  • Bazı sitelerde verim göstermemesi

Microsoft yukarıdaki sorunların çözümü için bir çok değişik yol izleyecek ve yepyeni bir izolasyonlu yeni bir tarayıcı ile karşımıza çıkacak. Microsoft bu tarayıcı yapmak için Chakra JavaScript motoru ve Microsoft’un  Trident rendering motorunu (WebKit olmayan) kullanacak.  Yeni tarayıcı bizlere Firefox ve Chrome deneyimi yaşatacak. Yani yeni tarayıcı eklenti çalıştıracak, kişiselleştirilebilecek, tema yüklenebilecek, ayarlarda oynama yapılacak ve büyük ihtimal ile açık kaynak kodlu olacak. Microsoft’un protokollerini bu denli halktan yana değiştiriyor olmasını görmek gerçekten sevindirici.

Yeni tarayıcı 21 Ocak’ta tanıtılacak…

Kaynak: Zdnet

Halil Şahin

Halil Şahin

<p>Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım…</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Halil Şahin | Çıkış Yap

4 Yorum yapıldı : "Güle Güle Explorer Hoşgeldin Spartans"

Uyarma Seçenekleri
Halil Şahin
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan