Halo:Spartan Assault Ön İnceleme
20/07/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Halo:Spartan Assault Ön İnceleme

Bilindiği gibi, beklenen XBox Live etiketli Microsoft yapımı Halo:Spartan Assault dün itibariyle mağazada yerini aldı.

 

Aslında 30 gün boyunca Amerikan Verizon kullanıcılarına sunulacak olan oyun, Microsoft’un tüm dünyaya yanlışlıkla açmasıyla bizlerin de eline geçti. Bu sayede Windows Phone mağazadan 15₺(TL) karşılığı satın aldığımız oyunu inceleme fırsatı elde ettik.

 

Sıkı Durun:Aksiyon zamanı!

Facebook sayfamızdan da incelemeleri anlık olarak yayınladığımız oyun, gerçekten tüm övgüleri hak ediyor.

 

Daha oyun açılışından itibaren etkilemeyi başardı. Etkileyici grafikler gerçekten göz kamaştırıcıydı. Bir mobil telefonda bu denli grafik gerçekten takdire şayan. Microsoft’un oyunun yapımı için gerçekten büyük bir emek sarf ettiği belli.

Etkileyici grafiklerin yanında, aksiyon dolu 25 farklı bölüm ve serüven boyunca karşımıza çıkan değişik uzaylı karakterlerle birlikte sizleri ciddi bir savaş bekliyor.

 

Oyun ilk açıldığı andan itibaren sizi hemen bir başlangıç seviyesi çatışmayla karşılayacak. Dokunmatik ekranda, gerçekten başarılı bir kontrol mekanizması mevcut. Oyun boyunca, değişik silahlar, farklı savaş aletleri sizlerle. Tabi ki de her silahın da oyun içerisinde kendine özgü özellikleri var!

 

Oynanış videosu..!!

Şimdilik sadece 1Gb Ram belleğe sahip cihazlar için indirmeye açık oyunun, mağazadaki uygulama kurulum dosyası boyutu 691Mb. Kurulum sonrası, 1.1Gb yer kaplıyor.

 

Oyun sırasında bazı sıkıntılar dikkat çekti. A2 seviyesinde savaş anında oyun kapandı. Ancak, Microsoft tarafından yapılan daha önceki açıklamaları düşünürsek, oyun daha bir çok güncelleme alacak ve maksimum kararlılık ve minimum sistem tüketimine kavuşturulacak. Ve elbette ki gelen güncellemeler ile de daha fazla seviye oyuna kazandırılacak.

 

 Oyun, şimdilik test cihazımız Lumia 920 de yüksek RAM tüketimi ve telefonda ısınmalarla, bir de şarj tüketimi konularında bazı ufak sıkıntılara sahne oldu. Ama bunlar çok kısa sürede düzeltilecektir.

 

Şimdilik bu kadar!

Tekrar görüşmek dileğiyle!

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.