Hoşgeldin Windows Mobile 10
31/12/2014
Halil Şahin (772 Haber)
8 Yorum
Paylaş

Hoşgeldin Windows Mobile 10

Windows 10 yaklaştıkça detaylar da kesinleşiyor. Daha önceden Windows Phone isminin öldürüleceği herkesçe malumdu. Tom Warren’da bunu bir kaç tweet ile îma etmişti. Teknoloji çevresi bunu Universal OS’e geçilirken atılan bir adım olarak adlandırdı ve sadece telefonlarda değil tablet ve PC lerde de Windows 10 isminin kullanılacağını öngörüyordu.

Bugüne geldiğimizde Walking Cat ve NPU eskiden Windows’un mobile cihazlarda kullandığı Mobile ismini tekrardan kullanılacağını belirttiler. Buna göre Windows Phone adı çöpe gidecek ve artık Microsoft’un mobil işletim sistemini içeren cihazlar mobile adıyla çağırılacak, yani bir sonraki jenerasyonun adı Windows Mobile 10 olacak.

Kaynaklar; Walking Cat ve  NPU

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

 1. nuh
  nuh Aralık 31, 17:25
  Windows 10 ne zaman gelir acaba net bi tarih var mı acaba
  • Halil Şahin
   Halil Şahin Author Aralık 31, 17:49
   21 Ocak'tan sonra beta testlerine başlayacak büyük ihtimal ile
 2. ilker
  ilker Aralık 31, 18:23
  Windows Phone iyiydi ya Windows mobile nedir. General mobile gibi :(
 3. CENK 8S
  CENK 8S Ocak 01, 10:37
  Bence öyle bir hataya düşmeyecek kadar akıllılar. Sanırım kastettiğiniz şey şöyle; Windows 10 Pro, Windows 10 Mobile vs. gibi. Aksi takdirde eskiye dönüş sistemi tanınmamış yapacak.
  • Emirhan 630
   Emirhan 630 Ocak 01, 15:26
   Windows Mobile, Windows Phone'dan çok daha fazla tanınıyordu. iOS ve Android yokken Windows Mobile ve ondan önceki Windows CE vardı.
 4. CENK 8S
  CENK 8S Ocak 01, 18:46
  Merhaba"Emirhan 630" Windows Mobile, Phone'dan daha çok tanınıyordu demişsiniz. Aynen öyle ESKİDEN daha çok tanınıyordu.Günümüzdeisr lumia'larda Windows Phone başladığından beri geliştiriciler, şirketler ve topluluklar bu işletim sistemi için uygulama çıkartıp bu işletim sisteminin adıyla tanınmaya\tanıtmaya veya reklam yapmaya başladılar. Artık eski anılmıyor ve yeni heryerde adamlar yatırım yapıyor. Demek istediğim o ki eğer W10M yerine WM10 yaparlarsa büyük hataya düşecekler.
 5. exca
  exca Ocak 02, 10:00
  windows mobile windows phone den daha eski evet ama kötü ünüyle birlikte tanınıyordu.şahşen eskilerden win moblie kulanan biri larak ağzımda nahoş bi tat bırakıyor.ama günümüzde eskisi ile yenisi arasında çok fark var.isim olarak takıntılı bir firma microsoft.ürünü tanıtır ünlendirir sonra öldürür.bi müddet sonra tekrar hayata geçirir ismi.yakın zaman örneği msn gibi.yahu ayı cihazdan ik tane standa koyun birebir olsun.birinde nokia yazsın birinde microsoft çoğu insan nokia yı alır tereddüt etmeden.microsoft ismiyle satışları çok düşecek kesinlikle
 6. ramazan
  ramazan Ocak 21, 18:30
  Mrb Ben lumia 820 kullanıcısıyım 2haftadr mağazadan bişey indiremiyorum mağazaya bağlanabiliyorum fakat oyun resimleri görünmüyor. Telefonun sıfırladım Bi kaç kez yine aynı delirecem yaa acill yardım edin

Write comment

Only registered users can comment.