HTC Yeni Amiral Gemilerini Çıkarıyor
09/12/2014
Ali Demir (89 Haber)
1 Yorum
Paylaş

HTC Yeni Amiral Gemilerini Çıkarıyor

Akıllı telefon sektörünün devlerinden biri olan HTC firmasının bazı planlarını öğrenmeyi başardık. Kısa bir süreç içerisinde yeni amiral gemilerini piyasaya sürecek. Dört farklı cihazın piyasaya sürüleceğini öğrendik. Ultra ve Mini versiyonlarıyla iki adet Android, iki adet Windows Phone işletim sistemli cihazdan bahsediyoruz.

Önümüzdeki sene Hima kod adı verilen HTC’nin yeni amiral gemisi piyasaya sürülecek. Cihazın bir diğer adının M9 olduğunu belirtmekte fayda var. İki farklı cihazdan bahsetmiştik. Cihazlardan birinin Hima Ultra, diğerinin sadece Hima ismiyle piyasaya sürüleceği yayılan dedikodular arasında. Tabi ki aralarında ufak tefek donanımsal farklılıklar olacaktır.htc-hima

Aslında HTC’nin tekrar Windows Phone piyasasına giriş yapması ilginç geliyor. Android ve Windows Phone arasında dönen oyunları idare edebilecek mi merak ediyorum. HTC oldukça başarılı bir firma fakat Windows Phone sektöründe rakiplerinin biraz daha gerisinde kaldığı aşikar.

Ele geçirdiğimiz sızıntılar bu kadarla sınırlı değil.HTC’nin Google ile işbirliği yaparak Nexus 9’u piyasaya sürmesini bekliyoruz. Tablet sektörü frmanın yabancı kaldığı bir sektör olsa da merakla gelişmelerin takibindeyiz.

Henüz bu konularda resmi duyuruların olmadığını belirtmek istiyorum. Bu sızıntı dedikodularının @upleaks tarafından çıkarıldığını belirtmekte fayda var.

Öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ali Demir

Ali Demir

96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.