iTunes , Spotify , WhatsAp  UWP Uygulamaları
16/05/2017
burakalperen26 (30 Haber)
26 Yorum
Paylaş

iTunes , Spotify , WhatsAp UWP Uygulamaları

Geçtiğimiz günlerde yazdığım yazıda sizlere Apple’ın (iTunes) Windows 10 Mağazası için uygulama geliştireceği haberini paylaşmıştım. iTunes’dan sonra Spotify’ın da Windows 10 Mağazasına geleceği duyuruldu. Bu iki popüler uygulamadan sonra WhatsApp’ın da Windows 10 Mağazasına geleceği duyuruldu.

Bu uygulamalar Windows 10 S sayesinde Windows 10 Mağazasına gelecekler. Windows 10 S daha güvenli olması için sadece Windows 10  Mağazasından uygulama yüklenmesine izin verilen bir işletim sistemi olarak tasarlandı. Windows 10 S’in öğrenci ve öğretmenlere özel bir sistem olmasından dolayı geniş bir kitleye ulaşması muhtemel. Bu sistem ucuz ve güvenli olduğu için okullarda tercih edilecektir. Sistemin dışarıdan uygulama yüklemesine kapalı olması aslında mağaza için bir avantaj oluşturmuş olabilir.

Belki yılda 1-2 güncellenen Spotify’ın Windows 10 uygulamasının geliştirilmesi bence mobil açısından da etkili olacaktır. Böyle düşünmemin sebebi ise mantıken yerleşik Windows 10 uygulamalarında gördüğümüz gibi tamamen aynı özelliklere sahip masaüstü ve mobil uygulamaları gerçek olabiliyorsa  Google, Apple ve WhatsApp Windows 10 Masaüstü için geliştirecekleri uygulamaları neden Windows 10 Mobile için de yayınlamasın. Üç şirket de sonuç olarak Windows 10 için uygulama geliştirecek. Bu uygulamaların mobil için de yayınlanması bence yüksek bir ihtimal.

                                                                 Sizlerde fikirlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.


Twitter  Youtube ve Facebook ‘tan bizi takip edebilirsiniz. 

wptr.info uygulamasını indirmek için uygulama ismine tıklayabilirsiniz.

wptr.info
wptr.info
Developer: Burak Dalyanda
Price: Free+
                                     

Etiketler Spotify
burakalperen26

burakalperen26

Yorum Yap

26 Yorum yapıldı : "iTunes , Spotify , WhatsAp UWP Uygulamaları"

Uyarma Seçenekleri
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
galip
Üye

Facebook Messenger aramaları veya instagramdan bi gelişme güncelleme olacakmı canlı yayın özelliği falan niye gelmedi? Bilgilendirirseniz seviniriz

alpay
Üye

Yüksek ihtimal değil kesin olmalı, çünkü evrensel uygulama mantığını yapmadılar mı? Tıpkı webdeki responsive tasarım gibi, yazılım aynı yazılım ekran çözünürlüğü kuçulunce ögelerin dizilimi yer değiştiriyor. Bilmeyenler için Örnek webde “responsive web sitesi örnekleri” aratın açıp pencereyi sağ alt köşeden tutup küçültmeye başlayın göreceksiniz demek istediğimi… Evrensel uygulama hikayeden değilse elbette mobilde kazanacak… Zaten birçok cihazı bu sebeple donanımı yetersiz çalıştıramaz diye saf dışı bırakmışlardı updatade ya.

galip
Üye

İnstagramdaaaa canlı yayın özelliği yok yanlış olmasın? (normal yapı)

mrkyldz
Üye

Açıkçası siz dediniz diye instagrama baktım ama canlı yayın özelliği yok bendede.

mrkyldz
Üye

Sanırım her ikiside değil sorun İnstagram da android versiyonunda da var bu olay. Ozellikler aktif olması için zaman istiyor. Mesela İnstagramı silip tekrar yuklediğimizde direct message kısmı eski tasarımıyla karşınıza çıkıyor, bir sure sonra yeni tasarım aktif oluyor. Sanırım İnstagram altyapısında farklı bir şey kullanıyor. Umarım rn kısa zamanda herkes de aktif olur ned diyelim 🙁

mrkyldz
Üye

8.1 dekiler İnstagram Beta yı kullanıyorlar onda da pek çok özellik bulunmadığı için genellikle 3.parti instagram istemcisi olan 6tag uygulamasını kullanıyorlar . İnstagram her platformda boyle sorun çıkarabiliyor özellik sonradan aktif oluyor nedense. Ama madem sizde aktif olmuş demekki özellik uygulamada var, bu iyi bir şey bizdede en kısa surede aktif olacağını umalım o zaman 😀

mrkyldz
Üye

Hayır almıyor, yani önemli bir güncelleme almıyor. Yılda bir kez alıyor aşağı yukarı ondada uygulamayı bozuyorlar resmen. Zaten registry yapıp 10’a gelmemin sebeplerinden biri de buydu. 8.1 den destek çekmeyip uygulamalarıda kullanılmaz hale getirmeye başladılar.

MarquisDeSuat
Üye

Microsoft bir şekilde Apple ile ortaklığa girip ortak mağaza gibi bir durum oluşturacak diye düşünüyorum ya da umuyorum

galip
Üye

İlginç windows 10 kullanıyorum guncellemelere dikkat ediyorum fakat dediğiniz olayı göreekran görüntüsü atabilseydik yorum kısmına iyi olurdu.teşekkurler

mk3hacew
Üye

arkadaşlar buraya resim nasıl yükleniyor rica etsem bi yardımcı olurmusunuz

alpay
Üye

hadi herşeyi geçtim şu instagram apple mağazadan portlanarak yapılmamış mıydı? benmi yanlış hatırlıyorum… bu durumda diğer uygulamalar portlanarak hemen mağazada yerini niye almıyor neyi bekliyorlar ?

mrkyldz
Üye

Ve ayrıca İos dan portlamak, androidden portlamak kadar kolay değil. Ki zaten Portlanan uygulamada oyle çok iyi performans göstermiyor. Geliştiricilerin sıkıntısıda burada, uğraşmaktan çekiniyorlar ve hadi uygulamayı yaptılar o zaman da güncelleme getirmek zorunda kalacaklar. Az olarak gördüğü bir kullanıcı sayısına bence bu kadar uğraşmaktan çekiniyorlar.

mrkyldz
Üye

wptr uygulamasında haber okurken ekran siyah oluyor. Burak Bey acaba bi güncelleme hazırlıyor mu ? :))

galip
Üye

Windows 10 da facebook canlı yayın ve instagram canlı yayın aktif değil..bazıları aktif olduğunu idda ediyor enteresan çözümü nedir birde scorp video kayıt özelliği oda öylece kalakaldı bu konularda çözüm olsun gerisi boş tabi birde periscope olayı var..easycope tam karşılamıyor..tam anlamıyla birtek whatsapptan memnunum yılma aşamasındayım elimden tutun,,:)

arif
Üye

2 hafta sonra 3 ay ücretsiz Groove Music anahtarı geldi, fakat kullanamıyorum. Sürekli hata veriyor şu anda bir hata oluştu daha sonra tekrar deneyin şeklinde

wpDiscuz