iTunes , Spotify , WhatsAp  UWP Uygulamaları
16/05/2017
burakalperen26 (31 Haber)
26 Yorum
Paylaş

iTunes , Spotify , WhatsAp UWP Uygulamaları

Geçtiğimiz günlerde yazdığım yazıda sizlere Apple’ın (iTunes) Windows 10 Mağazası için uygulama geliştireceği haberini paylaşmıştım. iTunes’dan sonra Spotify’ın da Windows 10 Mağazasına geleceği duyuruldu. Bu iki popüler uygulamadan sonra WhatsApp’ın da Windows 10 Mağazasına geleceği duyuruldu.

Bu uygulamalar Windows 10 S sayesinde Windows 10 Mağazasına gelecekler. Windows 10 S daha güvenli olması için sadece Windows 10  Mağazasından uygulama yüklenmesine izin verilen bir işletim sistemi olarak tasarlandı. Windows 10 S’in öğrenci ve öğretmenlere özel bir sistem olmasından dolayı geniş bir kitleye ulaşması muhtemel. Bu sistem ucuz ve güvenli olduğu için okullarda tercih edilecektir. Sistemin dışarıdan uygulama yüklemesine kapalı olması aslında mağaza için bir avantaj oluşturmuş olabilir.

Belki yılda 1-2 güncellenen Spotify’ın Windows 10 uygulamasının geliştirilmesi bence mobil açısından da etkili olacaktır. Böyle düşünmemin sebebi ise mantıken yerleşik Windows 10 uygulamalarında gördüğümüz gibi tamamen aynı özelliklere sahip masaüstü ve mobil uygulamaları gerçek olabiliyorsa  Google, Apple ve WhatsApp Windows 10 Masaüstü için geliştirecekleri uygulamaları neden Windows 10 Mobile için de yayınlamasın. Üç şirket de sonuç olarak Windows 10 için uygulama geliştirecek. Bu uygulamaların mobil için de yayınlanması bence yüksek bir ihtimal.

                                                                 Sizlerde fikirlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.


Twitter  Youtube ve Facebook ‘tan bizi takip edebilirsiniz. 

wptr.info
wptr.info
Developer: Burak Dalyanda
Price: Free+
                                     

Etiketler Spotify
burakalperen26

burakalperen26

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : burakalperen26 | Çıkış Yap

26 Yorum yapıldı : "iTunes , Spotify , WhatsAp UWP Uygulamaları"

Uyarma Seçenekleri
burakalperen26
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan