Joe Belfiore Windows 10 512 MB Hakkında Konuştu
09/02/2015
Emir İlgün (401 Haber)
25 Yorum
Paylaş

Joe Belfiore Windows 10 512 MB Hakkında Konuştu

Şubat ayının ikinci haftasına yeni girmişken ve Windows 10‘un yayınlanma tarihini çok az kalmışken (hattı bazı kaynaklar şu an girmiş olduğumuz gün içerisinde Türkiye saati ile 19‘da geleceğini belirtirken),Joe Belfiore, bugün Twitter üzerinden bir takım şeyler hakkında konuştu. Bunlardan biri 512 MB RAM kullanan cihazlar hakkında iken diğeri ise aslında biraz tarihini işaret ediyor gibi.

Herkese Merhaba, 512MB için, 520 dahil, Windows 10 üzerinde ÇALIŞIYORUZ. Hırsımız, #Win10 ‘u bütün cihazlar için uygun yapmak ancak özellikler değişebilir.

Belfiore, bu tweetin de açıkça Bütün cihazların Windows 10 güncellemesini alacağını vurgulamak istemiş hatta buna Lumia 520‘yi de dahil etmiş. Yine de bazı özelliklerin bazı cihazlar ile uyumlu olamayacağını da belirtmekten kaçınamamış.

Bazı çeşitli telefonlar için zamanlama da değişebilir. İlk Windows Insider’ı yayınladığımız da, alt küme telefonlara gelecek ve ilerlediğimiz aylarda daha fazlasına.

Burada ise bazı telefonların güncellemeyi şubattan sonra görebileceğinden bahsetmiş. Buradaki mantık başlangıçta buildleri kolay geliştirebilmek için alt küme telefonları kolay idare edebilmek olsa gerekli.

Ayrıca, Terry’nin 1/21 etkinliğinde söylediği gibi, insider buildi “ŞUBAT” ayında gelecek. İlk önce iç testlerimizi bitirmemiz gerekli. Biraz sabredin.

Aslında bakarsanız bu tweet bize 9 Şubat ta yayınlanmaya başlanmayacağına dair bir ipucu gibi.

Bana kalırsa ilk buildin yayınlanma tarihi bu hafta içinde olmayacak ve en az 15inden önce de kullanamayacağız gibi.

Peki, siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

 

 

kaynak: Twitter (Joe Belfiore)

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

 1. yurdal
  yurdal Şubat 09, 00:39
  alt küme telefonlar derken onu anlamadım L520 lerdenmi bahsediyor
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Şubat 09, 01:10
   Gibi. Düşük depolama, düşük bellek ve düşük işlemcili cihazlar.
 2. yurdal
  yurdal Şubat 09, 00:42
  bence ilk htcx lere gelir ondan iyi kobaymı var :(
 3. müslüm
  müslüm Şubat 09, 00:56
  Güncellemenin alt segmente gelecek olması çok sevindirici
 4. Yasin Sakık
  Yasin Sakık Şubat 09, 06:57
  Admin hocam belli uygulamalara fotoğraflara şifre nasıl koyulur onu bir anlatır mısınız
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 12, 09:33
   Bunu inceleyelim mümkünse bir yazı olarak yayınlayalım
 5. ali
  ali Şubat 09, 11:42
  iyi bari kaynak vermişssiniz.
  • 'Can Tosun
   'Can Tosun Şubat 09, 16:02
   Kaynak vermesele ne olacak? Bu insanlar kendi kafalarından uydurup haber yapacak halleri yok ya.
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Şubat 09, 21:28
   Kaynak vermesek Twitter olduğunu anlamayacakmıydınız?
 6. Burak Özgenç
  Burak Özgenç Şubat 09, 12:24
  Lumia 930 yani bizler beklicez desene :-\ aynen 15 inden önce ön izleme güncellemesi dağıtılmaz
 7. G.bale
  G.bale Şubat 09, 15:06
  Bugün saat:19:00 da win 10 teknik durumu gelebilir tabi bu ihtimal ama aldım kaynak da %50+ bugün Gelebileceğini okudum fakat tabi kesin olarak gelicek diyemeyiz (dipnot:isterseniz kaynak belirte bilirim link olarak)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 09, 15:15
   Akışına bırakmak lazım bugünde gelebilir haftaya da belki de Şubatın son haftasıda
 8. G.bale
  G.bale Şubat 09, 15:32
  Dediniz gibi akışına bırakmak lazım ne zaman gelirse gelsin siz takılın telefonuzda ekrana güncelleme uyarısı gelsin yükleyin geçin aslında üstundede bukadar durmaya gerek yok şuana kadar gördüm win 10 görsellerinde okadar da umutlu bir sonuç görmedim açıkçası daha fazla değişiklik ve ek bir sürü düzen hata düzeltmeleri lazım tabi bunlar bir güncellmeyele gelicek die birşey yok zamana bırakmak lazım beklerseniz hiç geçmez
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 09, 15:41
   Windows 10 sonbahar gibi gelecek diye düşünüyorum. Bu ilk sürümler o yüzden geçiş süreci niteliğinde olacak.
 9. mali
  mali Şubat 09, 15:56
  Telefonlar için w10 in final sürümünün sonbaharda gelmesi çok geç olur bence. Ms yılda iki güncelleme vererek diğer platformlarla rekabet edemez, aradaki farkı kapatacağını düşünmek abes kaçıyor
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 09, 15:58
   Yaz aylarının ortalarında gelecek bir güncellemenin telefonlara gelmesi bu tarihleri bulur düşüncesi ile bu fikrimi aktarmıştım :)
 10. FG
  FG Şubat 09, 16:49
  Şubat sonunda (küçük ihtimal Mart) Windows 10'un beta sürümünü yükleyebileceksiniz. Tabi ki bu sürümde gerçek Windows 10'u değil sadece bazı özelliklerini kullanabileceksiniz. 2016'nın ilk aylarında ise Türkiyedeki tüm Lumia kullanıcıları ücretsiz olarak resmi Windows 10'a geçiş yapabilecek.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 09, 17:01
   Kesin tarih vermek bence imkansız. Ayrıca MS yeni yıldaki alışveriş çılgınlığını kaçırmak istemeyecektir. Kaldıki Win10 PC RTM Haziranda geliyor. Ben bu tarih olayını gerçekçi görmüyorum üzgünüm
 11. Muhammet
  Muhammet Şubat 09, 17:16
  G.bale link olarak kaybak verir misin yoksa npu mu senin kaybağında
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 09, 17:19
   Arkadaşlar bu kaynak olayına çok taktınız bundan sonra kaynak geyiği yapanların mesajlarını sitede blokluyorum
 12. Muhammet
  Muhammet Şubat 09, 17:36
  Fatih bey illede kaynak versinde demiyorum normalde sormam siz anlamıyorsunuz galiba eğer npudan farklı kaynaktan aldıysa haberi bu guncellemeyi saat 7 de alabiliceğini ihtimalini güçlendiriyor diye sordum burası geniş bir siteyse böyle kısıtlamalara gidemezsiniz haberin güvenirliliğini kaynağından teğit etmek her zaman hakkımızdır.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 09, 17:53
   Haberin kaynağını teyit etmek hakkınıza saygı duyuyoruz lakin bazı arkadaşlar bazı sitelerden gelerek kasıtlı olarak sataşıyorlar.
 13. Burak Dalyanda
  Burak Dalyanda Şubat 09, 18:09
  Gerçekten. Dertlerini ya da amaçlarını anlamış değilim. Önceki haberde de yazdım. Şimdi de yazıyorum. Biz gerekli gördüğümüzde kaynak paylaşıyoruz. Hiç kaynak paylaşmıyor da değiliz. Ancak her haberde kaynağı belirtme mecburiyetimiz yok. Bir kaynak polemiği başlayacak arkadaş şimdiden vaz geçsin. Hiç bir amacına ulaşamaz. Fatih Tercan'ın da dediği gibi, bundan sonraki kaynak geyiklerinde sonuç zararınıza olur. Bizler, haberi yazdığımız sırada, gerek görürsek; kullanıcılarda haberin bizzat kendisi ile alakalı bir sorun çıkacağını sezdiğimizde kaynak paylaşıyoruz. Ancak, herkesçe bilinen ya da tahmin edilen konularda kaynağa gerek duymuyoruz. Gerekirse hiç kaynak paylaşmayız. Bu bizim yönetim takımının, teknik ekibin ya da editörler kurulunun inisiyatifine ya da keyfine bağlı. Bu tartışma şu dakikadan sonra son bulsun. Bir kez daha konu açılmasın.
 14. Yasemin
  Yasemin Şubat 09, 19:06
  Acaba telefon hafızasını biraz da olsa genişletsem bi sorun olur mu ya da hiç oynatmasam. Telefonda son günlerde uygulamalar güncelleme aldı. Bu konuda öneriniz var mı? Win10 geldiğinde sıkıntı yaşar mıyım?
  • Ali Demir
   Ali Demir Şubat 09, 20:21
   Hafıza konusunda şunu söyleyebilirim, güncellemeyi yüklemek için uygulamaları kaldırmanız gerekebilir yer açmak için. Güncellemeyle beraber işletim sisteminiz değişmiş olacak. Telefonunuzun sıfırlanması söz konusu. Güncellemenin gelmesine henüz vakit olsa da önemli dosyalarınızı yedekleyip, uygulamalarınızı kaldırıp güncellemeyi yüklemenizi öneririm.

Write comment

Only registered users can comment.