Konsept: Windows One
15/11/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Konsept: Windows One

Konsept haberlerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Bu çalışma Rayner Lim tarafından yapılmış. Rayner çalışması üzerinde uzun süre kafa yormuş ve çok detaylı bir çalışma hazırlamış. Rayner bu tasarımı 27 Haziranda paylaşmış bu yüzden çalışmanın adı Windows One / 9 olarak geçiyor. O günlerde Windows 10 ismi netlik kazanmamıştı. şimdi Rayner’ın tasarımına göz atmaya başlayalım.

windows-one-concept-2

Rayner bu dizaynında telefonun daha kullanışlı hale getirilmesi için uğraşmış. Uygulama listelerini kategorilere göre sıralama, en çok kullanılan uygulamalar kategorisi gibi seçenekler eklemiş. Telefonun üst kısmı Cortana için ayrılmış. Benim ilgimi en çok çeken kısım ise hızlı erişim tasarımı oldu.

windows-one-concept-3

Tasarım kullanıcıya çok esnek müdahale şansı veriyor bunu size ilk videomuz ile gösterelim. İlk videomuz karşılama ekranı videomuzu izleyelim sonra diğer bölümler ile devam edelim.


İkinci videomuz Cortana ile ilgili olacak. Cortanaya daha ileriye taşımayı amaçlayan Rayner bunda başarılı mı? Bu sorunun cevabı videoda saklı. Bu videoda küçük bir başlangıç çubuğu tasarımı da göreceksiniz. Evet 2. videomuzu izleyelim.


Üçüncü videomuz kilit ekranı hakkında olacak. Kilit ekranında Tetra Lookscreen uygulaması ile hayatımıza küçük adımlar atan gelişmiş bir arayüz ile karşı karşıyayız. Burada interaktif bir arayüz var ve burada müzik çaları yönetebildiğimiz gibi maillerimize de okuyabiliyoruz. Çeşitli bölümler arasında parmağımızı sağa sola çekerek geçiş yapmak mümkün.


4. videomuzda yukarıdaki bölümlerde söylediği gibi hoş bir hızlı erişim tuşlarını göreceğiz.


Son olarak bildirimler ile ilgili videomuza göz atıp yazımıza son vereceğiz. Windows 10 , 2015 ortalarında karşımızda olacak ve yayınlanana kadar birçok konsept çalışması göreceğimizden eminiz.

 

 

 

Etiketler konsept, windows phone, wp
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. 'Can Tosun
  'Can Tosun Kasım 15, 12:07
  Güzel bir konsept çalışması daha
 2. Hayati
  Hayati Kasım 15, 13:12
  Merhaba Jawbone up uygulaması' nss, retrica bu uygulamalar ne zaman bizim platforumuzda olucak lütfen ilgili yerlere ulaşıp bizi bilgilendirirmisin Fatih abi. :) bir sonraki yazın bu konuyla ilgili olması dileğiyle.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 15, 14:20
   Alacağım cevapların ne olduğunu biliyorum defaatle denedik. Uygulama yapım aşamasında bitişi ile ilgili bir zaman veremiyoruz :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 15, 14:32
   Yine de şansımızı denedik :) Burada http://prntscr.com/56kkhz
 3. TC Murat Güngör
  TC Murat Güngör Kasım 17, 14:51
  One gerçekten ilginç bi konsept olmuş. Kullanmal isterdim.

Write comment

Only registered users can comment.