Kullanılan Aktif Windows Phone Sayısı Açıklandı!
31/01/2014
Emir İlgün (401 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Kullanılan Aktif Windows Phone Sayısı Açıklandı!

Windows_Phone_8_kullanıcıları

AdDuplex sitesi Windows Phone platformunun ne kadar kişi tarafından aktif olarak kullanıldığını araştırıyordu. Hatta geçen haftalarda bazı sonuçlar yayınladı ve şimdi ise Tam sonucu yayınlamış bulunuyor.

Yaklaşık olarak tam 12 Milyon civarında Windows Phone 7.x kullanılan cihazların oranı her ay %2 şeklinde düşüyor.

Aynı zamanda hala artmaya devam eden 38 Milyon adet civarında Windows Phone 8 kullanan aktif cihaz görünüyor. Eğer bir çeyrek içerisinde 8 Milyon adet cihaz satılırsa, bu numara her ay yaklaşık olarak 2.5 milyon olarak artmaya devam eder.

Bu önemli bir sayı ama ne yazık ki diğer işletim sistemlerinden halen geride. Evercore grubuna göre İphone’da ilk çıkışından 3 yıl ve 3 ay sonra yaklaşık olarak 50 Milyon aktif kullanıcısı olduğunu açıklamıştı.

Diğer taraftan Windows Phone İphone’u gayet iyi bir şeklide takip ediyor çünkü işletim sistemi olarak (Windows Phone 7’den beri) Ekim/Kasım 2010 yılında duyurulduğundan beri yani şu an da 3 yıl ve 3 ay sonra tam olarak 50 Milyon civarında aktif kullanıcısı bulunmakta. 

İphone tam bunun ardından 1 yıl sonra 100 Milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı. Windows Phone da bunu yapabilir mi sorusuna cevap Jana Mobile’den geldi. Jana Mobile’nin yaptığı araştırmaya göre Windows Phone 1 yıl içerisinde İphone’u geçicek bunun nedeni olarakta düşük fiyatlı ve kaliteli Lumia 520 ve Lumia 525 olarak gösteriliyor. Peki bunu gerçekten yapabilir mi derseniz, bizim oyumuz evet te ama tabikide bunu zaman gösterecektir.

windows_phone_kullanım_oranı

Son zamanlara baktığımızda ise Lumi 520 satış olarak biraz gerilemiş ve Lumia 625 ise yukarılara doğru çıkmaya başlamış. Yoksa Lumia 625 yeni gözde Windows Phone olma yolunda mı ilerliyor?

 

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.