Lava Karbonn ve XOLO’dan WP Cihaz Sözü
16/03/2014
Halil Şahin (772 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Lava Karbonn ve XOLO’dan WP Cihaz Sözü

Bildiğiniz üzere Microsoft Windows Phone’un pazar payını artırmak için Hindistan menşe’li bazı telefon üreticilerden üretecekleri WP cihazlar için sistemi kullanmak için gerekli ücreti almayacağını duyurmuştu. Bugün ise o firmalardan yani Lava, Karbonn ve XOLO’dan ucuz Windows Phonelu performans – fiyat telefon üretme ve WP’nin pazar payını artırma sözü geldi.

Evet bu telefonlar WP’nin pazar payını artırmak için önemli çünkü Hindistan’ın 1 milyarın çok üstündeki nüfusunu göz önüne alarak ve son zamanlarda bu firmaların yurtdışına açılma politikalarını da hesaba katarsak WP’ye bir dönemde yaklaşık abartısız %5’lik bir pazar payı sağlayacaklarını söyleyebiliriz bu firmaların.

Şimdi ise firmaların açıklamalarına göz atalım;

Karbonn firması ilk çeyrek için 6.000 ile 12.000 Rupi yani yaklaşık olarak  100$ ile  200$ fiyat aralığında seyredecek fiyat performans telefonlar üreteceklerini duyurdu. Bunun yanında Karbonn’un genel müdürü Pradeep Jain Mayıs ve Haziran arasında 4 telefon üreteceğini doğruladı.

Lava ise ilk çeyrek için 105$ ve 140$’lık iki model üreteceğini duyurdu. Lava’nın uluslararası CEO’su ve MD’si Hari Om Rai cihazların yapımına Temmuz ayında başlanacağı ve cihazların Snapdragon  200 işlemci ile donatılacaklarını duyurdu. Bunun yanında Windows pazarında %8 ve %10’luk bir pay kapma amaçlarını da açıkladı CEO.

XOLO firmasının ise 2014’ün 2. çeyreğinde Windows Phone’lu cihazlar çıkarması bekleniyor. XOLO adına bir sözcü ise şunları söyledi;

”Microsoft bizlere WP cihazlar üretmemiz için bazı iyiliklerde bulundu, bizlerde onların bizlere sunduğu bu iyiliğe karşılık WP’nin pazar payının %15’e çıkması için elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” dedi.

Evet bizim anladığımız bir çeyrekte bu 3 telefon üreticinden 7 tane telefon gelecek ve bu gerçekten WP’nin pazar payına olumlu bir etki gösterecek gibi.

Etiketler karbonn, Lava, OEMs, XOLO
Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.