League Of Legends Universal App Olma Yolunda
18/03/2015
Halil Şahin (772 Haber)
5 Yorum
Paylaş

League Of Legends Universal App Olma Yolunda

Microsoft’un kıdemli başkan yardımcısı (EVP), Terry Myerson ve Tencent firmasının başkanı Martin Lau bugün ortak bir videoda yer aldılar. Dilerseniz öncelikle videoya göz atalım ve detayları videoyu izledikten sonra konuşalım.

 

 

Doing Great Things Together sloganı (Birlikte daha büyük şeyler düşünebiliriz) ile ortaya çıkan videoda Microsoft ile birlikte Tencent’in, Windows 10’da ortak uygulamalar üzerinde çalışacakları varsayımında bulunabiliriz.

 

Windows-10-Tencent-QQ

 

Tencent’in elinde çok oyun ve uygulama mevcut bunlardan en meşhur’u QQ olarak bilinen Çin’in Facebook’u diye tabir edebileceğimiz sosyal medya aracı. Daha da ötesi QQ music, QQ Games, Super QQ, Mobile QQ vb. gibi Çin’de çok popüler olan aracılarda bulunuyor. Ancak herkesin en çok dikkani çeken League Of Legends (LOL) oyunu oluyor.

qq__400x400

 

League Of Legends, MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) tarzında liderlerin başında geliyor, Tencent ise bu oyunun online dağıtıcısı konumunda. Yapılan çıkarımlara göre League Of Legends oyunu için de bir takım çalışmalar yapılacak ve büyük ihtimal ile Universal applardan birisi olacak. Yani hem pc hem tablet hem telefonlarda hemde Xbox One cihazlarda çalışabilecek.

 

externalimage

 

Kontroller nasıl olacak bilinmez ama LOL’ün Windows 10’a gelmesi Windows 10 tabanlı telefonlara level atlatacağına kesin gibi bakılabilir.

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz bizlere bildirebilirsiniz.

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

 1. Murat Salih Güler
  Murat Salih Güler Mart 18, 15:33
  LOL oyununun denendiğine dair video atmıştım demekki w10 unu bekliyormuş :)
 2. Serkan Uysal
  Serkan Uysal Mart 18, 20:23
  Telefon ve tabletlerde helmesi anlamsız bana kalırsa, Xbox a gelmesi iyi olacak fakat tabletlerde her ne kadar otg desteği olsa bile anlamsız olur.
  • Yasin Sakık
   Yasin Sakık Mart 19, 08:38
   Bu tamamen Windows Phone reklamını yapmak gibi geldi bana
 3. Emrullah Karabakla
  Emrullah Karabakla Mart 19, 20:33
  Anlamadım !! Lol telefonlarımı gelecek
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Mart 20, 00:40
   Evet windows 10 ile oynanabilmesi için bunun üzerine çalışmalar yapılıyor

Write comment

Only registered users can comment.