Lumia Cyan Güncellemesi Hakkında!
26/06/2014
Emir İlgün (401 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Lumia Cyan Güncellemesi Hakkında!

 

Hepimiz Windows Phone 8.1‘in çıkmasını bekliyoruz. Evet aslında çıktı ancak çıkan sadece BETA testi. Hepimiz final sürümünü istiyoruz. Lumia kullanıcılarımız için ise iyi haberler gelmeye başladı.

İlk Olarak Finlandiya’da Başladı!

Microsoft’un ilk olarak neden Finlandiya’yı seçmiş olduğunu düşünmek zor değil. Nokia’nın anavatanı, kurulduğu yer olan Finlandaya’da Microsoft tarafından bazı şanslı Lumia 925 kullanıcılarına başladı ve hatta artık Lumia 925 Finlandiya’da kutusundan Lumia Cyan ile çıkacak. Unutmadan, Finlandiya Lumia Cyan’ın Pilot bölgesi.

Finlandiya’dan sonraki durak Arjantin!

Çok değil Finlandiya haberinden hemen 2 saat sonrasında güncellemenin Arjantin’de de başlamış olduğu haberleri geldi. Arjantin’de de ilk olarak Lumia 925 cihazlarına gelen güncellemeyi bir de Lumia 1020 kullanıcıları aldıklarını belirtiyorlar.

Lumia Cyan güncellemesi gerçekten de hızlı bir şekilde yayılıyor. Hatırlasınız ki Lumia Black güncellemesi herkesi çok bekletmişti ve pek çok şikayete sebep olmuştu. Özellikle Lumia 620 kullanıcıları için. Ancak Microsoft Lumia Cyan’ı hızlı bir şekilde dağıtmakta kararlı olduğunu zaten açıklamıştı yani Cyan güncellemesi çok geçmeden tahminen önümüzdeki haftalarda ülkemizde de başlayacak.

Güncelleme aslında ilk olarak Lumia 1520 ve 1320 cihazlarına bekleniyordu fakat görünen o ki değişiklik yapılmış yada sadece o bölgelere özel bir durum. Bu konuyu tam bilemeyiz. Ancak bu şekilde devam ederse ülkemizde de ilk olarak Lumia 925’ten başlayacağı kesindir.

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.