17/11/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
12 Yorum
Paylaş

Lumia Denim Ocak 2015 de Yayınlanabilir

Geçtiğimiz günlerde NokiaPowerUser güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberinde Lumia Denim güncellemesinin Kasım ayının son kısmında belli bölgelerde ve belli cihazlarda yayınlanabileceğini ifade etmişti. Güncellemeyi ilk alacak cihazlar olarak Lumia 830 ve Lumia 930 olacağı bu cihazları Lumia 1520’nin izleyeceğini ifade etmişti.

Fakat İngiliz Telekom operatörü O2 bunun iyimser bir beklenti olduğunu ortaya koydu. O2 adına konuşan bir yetkili Denim güncellemesinin 2015 ilk kısımlarında çıkacağını düşündüklerini söyledi. Eğer şanslıysak Ocak 2015 de güncellemeyi aktif edeceklerini belirtti.

Zaten çeşitli kaynaklar bu güncellemenin tüm cihazlara yüklenmesinin 2 aylık bir zaman dilimine yayılacağını düşündüklerini açıklamışlardı. Anlaşılan Lumia güncellemeleri Lumia kullanıcılarına saç baş yoldurmaya devam edecek gibi görünüyor.

Lumia Denim ile neler gelecek? Bu haberimizde bu sorunun cevabını bulacaksınız.

Etiketler lumia denim
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. YASİN
  YASİN Kasım 17, 15:15
  hayır anlamadığım şey şu; #Nokia ve #Microsoft ayrıyken nokia nın resmi guncellemeyi kendine özel hale getirip daha sonradan yayınlamasını anlardım ama şuan tek bir bahanesi olamaz. tam bir saçmalık değil mi. microsoftun eline geçmedimi nokia nın telefon bölümü. aynı anda yayınlanması bile muhtemel iken niye bu kadar geç ? önümüzdeki ay GDR2 yayınlanacak preview for developers için. gerçekten bazen hiç anlayamıyorum bu işler nasıl ilerliyolarda bu kadar saçma ve geç tarihler çıkıyor. sizin düşünceniz nedir ???
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 17, 15:21
   Nokia kadar büyük bir organizasyonun Microsoft içine dahil olması kısa zamanda bir artı getirir mi bilemiyorum. Şöyle düşünün Skype hala tam anlamda Microsoft'a entegre olamadı.Hala kan uyuşmazlıkları var. MS 2011 de satın almıştı Skype'yi. Şu anda en iyi çözüm Dev kullanmak gibi görünüyor.
 2. Kürşat Kardaş
  Kürşat Kardaş Kasım 17, 15:27
  Benim telefon denim guncellemesi yaptım sonra 8.1.1 guncellemesini yaptıktan sonra tekrar cyan olumş
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 17, 15:34
   Denim güncellemesi şu anda yayınlanmadı.O bahsettiğiniz güncelleme sonrası bazı cihazlarda yanlışlık sonucu Denim görünmesiydi.
 3. barış
  barış Kasım 18, 00:32
  bu güncelemede ne tür özellikler gelecek acaba fikriniz varmı
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 18, 09:23
   sitedeki arama fonksiyonunu kullanmanızı tavsiye ederim. Burada tam liste http://www.windowsphoneturkiye.info/guncel-haberler/lumia-denim-guncelleme-detaylari-tam-liste/
 4. Enes Ellialtı
  Enes Ellialtı Kasım 18, 20:03
  Microsoft telefon reklamlarına başlamış, bunu görmek güzel :)
  • Salih Adigüzel
   Salih Adigüzel Kasım 20, 00:05
   An itibariyle ayarlardan ekstralar bilgi kısmına girdim ve orada yazılım sürümünü lumia denim diye gösteriyor şimdi telefonuma denim güncellemesi yüklenmiş mi oluyor hiçbir şey anlamadım. Denildiği gibi Canlı klasörler ve uygulama odası telefonuma yüklenmiş fakat kamerada değişiklik yok çok saçma
 5. Salih Adigüzel
  Salih Adigüzel Kasım 20, 10:35
  Telefon ayarlarımda yazılımı kontrol ettim denim yazıyor denim güncellemeleri dağıtıma başladı mı? Canlı klasörler ve uygulama odası gibi yeni özellikler var fakat kamerada hiç bi değişiklik yok yorumunuzu ilgiyle bekliyorum
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 20, 15:32
   Bu bir önceki güncelleme ile bazı kullanıcılarda yaşanan bir sorun. Cyan yazması gerekirken Denim gösteriliyor.
 6. Ahmet Kiriş
  Ahmet Kiriş Aralık 04, 00:49
  Yahu benim telefon 3-4 haftadır denim sürümünde ben ozaman fark ettim 8.1 beninki bi arkadaş 8.1.1 yazmış açıklar mısın.
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Aralık 04, 10:04
   Denim daha dağıtılmadı. O bir hatadan kaynaklı yazıyor. Denim: 8.1 GDR1+Firewall GDR1=Update 1=8.1.1 artık hangisini dersen.

Write comment

Only registered users can comment.