Lumialar 18 ay daha Nokia İsmi İle Üretilecek
28/04/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
3 Yorum
Paylaş

Lumialar 18 ay daha Nokia İsmi İle Üretilecek

Microsoft ve Nokia evliliği geçtiğimiz günlerde tamamlanmış ve şirket Microsoft Mobile ismini almıştı. Finlandiya’daki şirket ise Microsoft Mobile Oy olarak yoluna devam edecek. Akıllardaki  ise “Microsoft isimli telefonlar ne zaman çıkacak” sorusu vardı. Çoğumuz Microsoft’un belli bir geçiş süresi kullanacağını düşünüyorduk.

Screenshot_23

Nokia twitter hesabına sorulan bir soru ile bu durum 25 Nisan’da biraz netlik kazandı. @nokia resmi twitter hesabından bu konuda açıklama yaptı. Açıklamada belli bir süre daha Microsoft’un Nokia ismini cep telefonlarında kullanacağı ifade edildi. Tweet’in devamında bunların Asha,Lumia ve X serileri olduğu açıklandı. Bugün de Microsoft konusunda  twitter’ın önemli kaynaklarından Nawzil bir açıklama yaptı.

nazwil-lumia-18ay

Nawzil’in açıklamasına Lumia cihazlarda Nokia ismi 18 ay daha kullanılmaya devam edecek. Bir diğer nokta ise Asha ve NokiaX  segmentlerinde 10 yıllık bir süre söz konusu olacak.

[yop_poll id=”6″]

 

Etiketler Microsoft, nokia
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Emrah Kamalak
  Emrah Kamalak Nisan 28, 21:43
  18 ay sonra artık Nokia ismi taşıyan bir Windows Phone' lu bir Nokia görmek hayal mı olacak
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Nisan 28, 22:54
   Nokia isminde bir windows phone olmayacak desek daha doğru olur. Fakat yıllardır internette dolanan surface modelleri devreye girene kadar, Lumia adı ile alışıla gelmiş Noki çizgilerini taşımaya devam edeceğini düşünüyorum.
 2. Emrah Kamalak
  Emrah Kamalak Mayıs 01, 16:38
  İnsanların zaten Windows Phone'a önyargıları var Nokia ismide kaldırılırsa bu Windows Phone açısından iyi olmaz bence.Sırf markası Nokia olduğu için windows phone alan çok sayıda insan var.

Write comment

Only registered users can comment.