Martyr: Türk yapımcılardan güzel oyun örneği
04/02/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Martyr: Türk yapımcılardan güzel oyun örneği

martyr-wptrinfo-040214

WPTR.info ekibi olarak Türk yazılımcılar tarafından yapılana uygulama ve oyunları sizlere tanıtmaya gayret ediyoruz. Bugün İdris Çelik tarafından yazılmış  Martyr oyunu tanıtmak istiyoruz. İdris Bey bize oyun tanıtım yazsını gönderdiğinde oyunun sadece 1GB versiyonu mevcuttu. Şu anda Martyr LD isimli 512MB destekli versiyonu üzerinde çalışıyor marketten onay bekliyor. İdris Bey’in oyun tanıtım yazısı ve videosunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

2013 Nisan ayında yapmaya başladığım ve ilk sürümü App Storeye Aralık 2013’de çıkan oyunumuz artık Windows Phone 8 için çıktı.

Oyunda Ilyas adlı bir karakteri yönetiyoruz, idam edilirken bir anda kendini farklı bir yerde bulan ilyas karşısında “Dengeci” adlı tuhaf birini görür, bu adam ona çeşitli görevler verir. Çeşitli zaman ve mekanlarda bazı görevleri tamamladığında tekrar hayata döneceğini vaad eder ve oyun başlar. Oyunum tarz olarak her nekadar god of war oyununa benzese de oynayanlar aslında tarz olarak daha farklı olduğu konusunda yorumlarda bulundular ancak yinede çoğu insan benzetme konusunda haklı. Farklı mekanlar ve mitolojik canavarların bulunduğu oyunda çeşitli bölüm sonu canavarları da mevcuttur. Oyun sadece IOS ve WP8 için düşünüldü, maalesef android için çıkmayacak. WP8 de 512 MB ram desteği için çok uğraştık fakat maalesef başarılı olmadığımızdan oyun en rahat 1 GB ve üzeri cihazlarda çalışıyor. Oyunun yapım belgeseli ve oyun hakkında daha fazla bilgi için http://www.idriscelik.com.tr adresinden sitemi ziyaret edip bilgi alabilirler. Oyuna her güncelleme ile beraber yeni extra görevler eklenerek büyüyecek. WP8 kullanıcıları şuanda IOS kullanıcılarına göre daha şanslı çünkü normalde oyundaki Extras ve Gallery adlı menüler kilitlidir ancak WP8 için bunlar tamamen açık ve oyuncuların hizmetindedir. Oyundaki menüler ve alt yazılar her ne kadar ilginizce dilinde olsa da oyundaki tüm seslendirmeler Türkçe olarak seslendirilmiştir. Umarım çalışmamı beğenirler, kullanıcılardan ayrıca öneri ve oyun ile ilgili hataları da bana bildirirlerse çok memnun olacağımı ve bu bildirimleri bana iletmelerini rica ediyorum.

Oyunu http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/martyr/4a0d43d9-2f0e-4e57-af51-e33e937ba7df linkiden indirebilirsiniz.

Etiketler Martyr, oyun
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.