Microsoft’un İptal Ettiği Tablet: Mercury
30/11/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
12 Yorum
Paylaş

Microsoft’un İptal Ettiği Tablet: Mercury

Microsoft tablet konusunda Surface ve Surface Book ile iyi bir ivme yakaladı. Apple gibi teknoloji üreten bir firma Surface taklidi iPad üretti. Birde Microsoft’un iptal olan mini tableti Mercury var.

Microsoft 7 ve 8 inç boyutlarında küçük boyutlu bir tablet için kolları sıvamıştı. Surface mini ve Mercury isimli projeler yeterince özgün ve farklı olmadıkları için rafa kaldırılmıştı. Anlaşılan Microsoft Surface’de yaptığı gibi insanları şaşırtacak şeyler yapmak istiyor.

Hatırlarsanız Surface book tanıtımında herkes tasarıma hayran olmuştu. Tanıtımın sonunda klavye ile tablet ayrıldığında yok artık dediğimi hatırlıyorum.

Evan Blass iptal edilen bu tablet  ile ilgili bir resim yayınladı.

microsoft mercury tablet

Renk olarak çok beğendiğim bu tablet tasarım olarak bana pek çekici gelmedi. Siz tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler Mercury, tablet
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Kasım 30, 15:39
  Bence çok şık duruyor telefon görünümü çok çekici kimse taplet olarak duşunmez
 2. İsmail Altas
  İsmail Altas Kasım 30, 15:44
  1520 gibi olmuş
 3. Emre Tüfekçi
  Emre Tüfekçi Kasım 30, 16:53
  Tasarımı çok güzel
 4. MMM
  MMM Kasım 30, 17:42
  Super
 5. Hüsamettin Kılkuyruk
  Hüsamettin Kılkuyruk Kasım 30, 18:30
  Microsoft, veya önceden NOKIA. Neden ağır, havalı duran bir tasarımı (Sony Xperia ailesi gibi bir tasarım) tercih etmediler ki? Bu tasarımlarını açıkçası ben seviyorum fakat bu tasarımları sevmeyen bir sürü insan da var...
  • Mehmet Küçük
   Mehmet Küçük Aralık 01, 02:32
   Sony xperia'mı. Yapma hocam nesi ağır xperia serisinin. Takoz diye anılıyor o cihaz ve kaba kasasından dolayı satamıyor dünya genelinde. Kendi ülkesi japonya'da bile %10'un altında bi satışa sahip. Ben şahsen öyle kaba kasalı işletim sistemi ne olursa olsun almam.
 6. Emre Karadağ
  Emre Karadağ Kasım 30, 21:03
  Konu ile alakası yok ama,önemli bir sorum var.telefonum wi-fi'ye bağlanıyor ama internete bağlanmıyor.Ne Google'a girebiliyorum ne de mağazaya.Yani internete bağlanamıyorum.Hücresel veriden internete girmeye çalıştım ordan da girmedi.Uygulamanıza internet paylaşımını açarak girebiliyorum.Sadece sizin uygulamanıza bu şekilde girebiliyorum.Ne tuhaftır ki wi-fi'ye bağlı olduğumda sadece whatsapp'tan mesaj atabiliyorum başka hiçbirşey yapamıyorum.Ne yapabilirim.Telefonum Lumia 620 8.1 kullanıyorum.
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Kasım 30, 21:32
   cihazı yeniden başlatın ve tekrar bağlanmaya çalışın. İnternete ve özellikle modeme bağlanmama sorunu geçici bir problem bir süre sonra düzelecektir.
 7. İsmail Altas
  İsmail Altas Kasım 30, 23:15
  Mağazada sorun varmı sizde de? Uygulama arayamıyorum
 8. a3ltk
  a3ltk Kasım 30, 23:28
  Tasarımı bence çok hoş.
 9. Mehmet Küçük
  Mehmet Küçük Aralık 01, 02:44
  Ya bu microsoftu anlamadım. Ya arka arkaya yapı veriyor ya da uzun bir süre vermiyor. Kaç gündür yapıyı geçtim gabe reisin tweet'e bile yok. Bi sızıntı bi çalkantı olsun sıkıldım ben yahu.

Write comment

Only registered users can comment.