Microsoft Dünyasından Öne Çıkan Gelişmeler
05/08/2016
Fatih Tercan (1140 Haber)
16 Yorum
Paylaş

Microsoft Dünyasından Öne Çıkan Gelişmeler

Bu hafta gözümüzden kaçan haberleri “Microsoft Dünyasından Öne Çıkan Gelişmeler” başlığı altında toplamak istedik.

Öncelikle wptr.info uygulamalarımız için yapmış geri dönüşler için teşekkür etmek istiyoruz. Lütfen uygulamalarımıza mağazada puan verin.

Dönelim gündemimize. Microsoft Xbox One S 2TB Limited Edition modeli MediaMarkt mağalarında satışa başladı. Fiyat etikeketi olarak ise 1899 TL uygun görülmüş. Bu fiyatta yaklaşık olarak 630$ seviyelerine denk geliyor. ABD satış fiyatının 399$ olduğunu hatırlatmakta fayda var.

en-INTL-Xbox-One-Edmonton-Launch-2DZ-00001-Large-desktop

Microsoft 2017 yılı içerisinde Windows cihazlar için iki adet büyük güncelleme yayınlacağını ifade etti. Redstone 2 güncellemesi 2017 yılının ilk çeyreğinde gelecek gibi görünüyor. 2017 yılınının ikinci büyük güncellemesi olacak olan Redstone 3 çıkış tarihi Ağustos yada Eylül ayları olacak.

Google kendinden beklendiği üzere hamleler yapmaya devam ediyor. Windows telefonlar üzerinden gmail hesaplarının Outlook üzerinden sekronizasyonlarına engel olmaya başladığı şeklinde şikayetler yüksek sesle dillendirilmeye başladı.

Pazartesi günü Editörlerimizden Halil Şahin, Microsoft Türkiye yetkileleri ile bir toplantı yapacak. Lütfen sormak istediğiniz şeyleri yorumlarınızda bizlerle paylaşınız.

 

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Barış Gülek
  Barış Gülek Ağustos 05, 16:19
  Şunu bir sorsak niçin lumia 625(tam olarak güncelleme gelmemiş ancak önizleme ile yüklenebilen) gibi cihazlara 14xxx yapısı gelmiyor
 2. Barış Gülek
  Barış Gülek Ağustos 05, 16:23
  Niçin microsoft hem rakiplerine çalışıp hem windows 10'da Google chrome pilinizi sömürüyor edge kullanmak ister misiniz diyor
 3. Emre Aytekin
  Emre Aytekin Ağustos 05, 18:15
  Microsoft mobil cihazları ile ilgili neden tv reklamları vermiyor?Ben esas bunu merak ediyorum.Reklam vermek istememeleri önündeki sebepleri ne veya neler olabilir?
 4. berkan
  berkan Ağustos 05, 18:47
  Allah aşkına Türkçe Cortana ne zaman gelecek? Ve cihazları aksesuarları artık piyasada bulmak istiyoruz ve de artık Microsoft store Türkiye Lumia satışlarına başlasın.. Bunları iletirseniz çok sevinirim Teşekkürler ☺
  • Mert SANRI
   Mert SANRI Ağustos 05, 21:00
   Evet.mesela 650 satılan hiçbiyer yok Türkiye'de!!
 5. caas
  caas Ağustos 05, 18:49
  Eminim soracağınızdan ama yine de fikir belirtmek istedim; cortana, groove music gibi Türkiye ye sunulmayan hizmetlerin akıbeti ne olacak?bir de benim size bir sorum olacak; Genel olarak bir çok cihazda(xbox, pc... gibi) microsoft ürünleri kullananlar için siteyi daha geniş kapsamlı tutmayı düşündünüz mü?mspower ya da windowscentral gibi?Türkiye de bu kapsamda bir site yok sanırım..
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Ağustos 05, 20:04
   Bizim ile ilgili tarafta düşüncelerimiz var.Ama faaliyet konusunda biraz zamana ihtiyaç var gibi
 6. İsmail Altas
  İsmail Altas Ağustos 05, 21:11
  Mobil tarafta; Neden çok düşük işlemcili ve ramli cihazlar üretiyor Microsoft. Orta seviye olarak nitelendirilen cihazlarda S200-212-400-410 işlemcilere yer veriliyor, neden mediatek hello x10-20 gibi işlemcilere yer verilmiyor.Veya neden 610-615-617 gibi orta seviyeli işlemcilere yer vermiyor.Çoklu işlemlerde Ram yetersid geliyor hep.16 tane arka plan uygulama desteği var ancak 3 tane uygulama açınca ilki kapanıyor. Yayınlanan uygulamaların hepsi çok yavaş açılıyor(Whatsapp,instagram,oyunlar falan).Aynı seviye işlemcili android cihazlarda daha hızlı çalışıyor.Acaba bu Windows işletim sisteminin bir hatası olabilir mi? Ve de elimizdeki telefonları Android yapabilme yolunu açacaklar mı.2 işletim sistemi bir arada olacakmı.
 7. İsmail Altas
  İsmail Altas Ağustos 05, 21:50
  Birde uygulamaların önbelleğini temizleme özelliği gelecek mi?
 8. Oğuz Evkan
  Oğuz Evkan Ağustos 05, 21:57
  Söylemesini istediğim şey bazı modellere insiderda güncellemeleri kapattılar onu açmalarını istiyoruz isteyen devam etsin ❕❕❕
 9. MuratWp
  MuratWp Ağustos 05, 23:32
  1- neden Groove ve cortana bölge desteği hala gelmedi 2- Microsoft Türkiye neden güzel bir reklam yapamıyor örneğin iris tarayıcıyı Microsoft samsungtan önce kullandı ama reklam olmadığı için kimse bilmiyor 3- Apple store şubelerini çoğaltırken neden hala bir ms store yok 4- birçok marka telefonların tanıtımı için Teknoloji sitelerine ve youtuberlara modellerini yollar ama Microsoft bu sureci neden bu kadar uzun tutuyor 5- lumia telefonlar neden ülkemize bu kadar geç geliyor şahsen bu çok büyük bir eksiklik 6- bugün Türkcell i aradım dedimki neden Türkcell uygulamalırınız mağazamızda yok cevapları şu işletim sistemi desteklemiyor bu soruları iletirseniz çok sevinirim
 10. Süleyman Eser
  Süleyman Eser Ağustos 06, 11:48
  Selam söyleyin, kendileri çalıp kendileri oynar artık. 5 yıllık lumia macerası bugün bitiyor. Yaşasın tam bağımsız samsung yaşasın androidlerin kardeşliği. Not: Heee lumia stabil. Not2: 950xl da kullandım 830 da.
 11. samet barış gencoğlu
  samet barış gencoğlu Ağustos 06, 17:28
  Lumia telefonlar devam mı edecek yoksa bu yıl sonlandırılıp. Gelecek yıl surface telefonlaramı geçilecek. Microsoft store ne zaman düzelecek . Bide androitten uygulama portlama daha kolay hale getirilecek mi teşekkürler inşallah yorumları görüp sorarsınız.
 12. Abdil Aka
  Abdil Aka Ağustos 07, 15:26
  1. Cortana turkiye 2. Türkçe geri bildiirimleri okuyorlarmıymış okuyorlarsa en çok istenen here uygulamaları için ms yi bilgilendirmişler mi? 3. Reklam neden yok? Gerçekten Tr pazarını istemiyor mu ms? İris tanıma, lens teknolojisi harika özellikleri in reklamını neden yapmıyor? 4. Mağazanın tum fonksiyonları ne zaman ülke de aktif olacak? Cortana, groove vs?
 13. samet barış gencoğlu
  samet barış gencoğlu Ağustos 08, 20:57
  Toplantı yapıldımı
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Ağustos 09, 07:15
   Program değişikliği nedeniyle Çarşambaya alındı

Write comment

Only registered users can comment.