Microsoft, Foursquare’e $15 Milyon Yatırım Yaptı!
04/02/2014
Emir İlgün (401 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Microsoft, Foursquare’e $15 Milyon Yatırım Yaptı!

Foursquare

Microsoft, şüphesiz ki en popüler yer bildirme uygulamalarından biri olan Foursquare uygulamasına, verilerini Windows Phone ve Bing gibi servislerine entegre etmesi için $15 milyondan fazla yatırım yaptı. Foursquare, zaten çoktan 60 milyondan fazla restorantın, alışveriş merkezlerinin ve şehirlerdeki pek çok diğer yerlerin bilgisine sahip. Milyonlarca insan bu verilerden yararlanarak mekanlar hakkında geri bildirimler ve fotoğraflar paylaşıyor.

WSJ blog sayfasına göre, Microsoft, Foursquare verilerini  Windows Phone platformu ve Bing arama motoru gibi servislerine aktarması için çok yıllı bir sözleşme imzaladı. Bing servisleri zaten halka açık Foursquare servislerinden yararlanıyordu. Foursquare CEO’su ayrıca Microsoft ile bu anlaşma ayrıcalıklı olmadığını ve, diğer firmalar ile veri alımı anlaşmalarının şartlarının değişmediğini söyledi.

Yakında Windows Phone cihazlarımız için çok gelişmiş yer bildirmeleri bekliyoruz.

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.