Microsoft HERE ile Anlaşma İmzaladı
24/12/2016
Halil Şahin (772 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Microsoft HERE ile Anlaşma İmzaladı

Microsoft, HERE ile harita verilerini ve platform hizmetlerini kullanmak için  çok yıllık bir anlaşma imzaladı.

Microsoft bugün, harita verilerini ve platform hizmetlerini ürün ve hizmetlerinin geliştirilmesinde kullanmak için HERE  ile çok yıllı stratejik bir ticari sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Bu ortaklık ile Microsoft, Bing.com, Cortana ve diğer hizmetlerin yanı sıra Azure Marketplace aracılığıyla geliştiricilere sunulan Bing Maps API’sine yetki veren Bing Maps platformuna HERE veri ve hizmetleri entegre edebilecek. Ayrıca, bu sözleşmenin, Microsoft’un araç içi verimlilik senaryolarıyla bağlantılı olarak HERE veri ve hizmetlerini daha fazla kullanmasına izin verdiğini belirttiler.

 

here

 

Microsoft’un Bing Program Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jordi Ribas;

“Tüketicilerimize ve geliştiricilerimize en yüksek kalitede haritaları ve coğrafi hizmetleri sunmak bizim için büyük önem taşıyor” dedi. “HERE, bir endüstri lideri ve coğrafi yenilikçi olmaya devam ediyor ve HERE ile olan uzun soluklu ortaklığımızı genişleterek, müşterilerimize fayda sağlamaya devam edeceğiz”

dedi.

HERE Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Bruno Bourguet, bu genişletilmiş ortaklığa ilişkin olarak şunları söyledi:

“Hedefimiz, tüketiciler ve işletmeler için en iyi harita ve yer belirleme servislerine küresel erişimi sağlamaktır ve Microsoft ile olan ortaklığımızı genişleterek ürün yeniliğini geleceğe desteklemekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz”

dedi.

Microsoft, güncel Map verilerine ek olarak, gerçek zamanlı trafik akışı ve toplu taşıma araçlarıyla gerçek zamanlı olarak HERE hizmetlerinden faydalanacak.

HERE firmasının konu ile ilgili resmi açıklamasını içeren sayfaya BURAYI tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Etiketler Here, maps, Microsoft, nokia, windows
Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

  1. Feyyaz Baran
    Feyyaz Baran Aralık 24, 01:07
    Microsoft sonunda haritada doğru yolu buluyor gibi, ümidimiz diğer geliştirmelerde...
  2. Merih
    Merih Aralık 27, 09:40
    Bu kadar önemliyse Here satılırken, Nokia hala elinizdeyken satın alsaydınız.. Rakipsiz olabileceğiniz bir konuyu elinizde tutar, aynı hizmeti bugün satın almak yerine başka firmalara pazarlıyor olurdunuz.

Write comment

Only registered users can comment.