Microsoft Klasik Windows Phone Uygulamalarını Desteklemeyi Bırakıyor
06/06/2017
burakalperen26 (31 Haber)
8 Yorum
Paylaş

Microsoft Klasik Windows Phone Uygulamalarını Desteklemeyi Bırakıyor

Microsoft yeni hamlesiyle W10 Mobile için yeni bir çıkış kapısı arıyor.

Microsoft’un Windows 10 Mobile için gelecekte yayınlayacağı güncellemeler de klasik Windows Phone uygulamalarını desteklemeyecek. Diğer bir adıyla Silverlight uygulamarını gelecekteki sürümlerde çalıştırmaya çalıştığınız zaman bir hata mesajı alacaksınız. “Silverlight uygulamaları bundan böyle Windows’un bu sürümünde desteklenmemektedir.

Çok büyük bir ihtimalle bu uygulamalar eski windows phone telefonlarda Windows’un bu sürümü yayınlandıktan sonra da kullanılabilecek.Tabi bunun doğruluğundan emin olmamız için resmi açıklamaya ihtiyacımız var bu sadece bir tahmin.

Sık sık güncelleme almasalar da mağazada ki bir çok uygulama Silverlight uygulamasıdır. Elbette en popüler Silverlight uygulamalarından birisi WhatsApp. Microsoft’un Silverlight uygulamalara olan desteğini sonlandırmasından sonra  Facebook  WhatsApp için bir UWP uygulaması oluşturmazsa WhatsApp ilerleyen sürümlerde kullanılamayacak.

Teknik açıdan bakıldığında Microsoft’un Silverlight uygulamalarından desteğini çekmesi o kadar da kötü bir şey değil.Böyle bir adımla Microsoft bence on numara bir kozu kullanmış olacak. Mağazada ki uygulamaların sisteme adapte edilmesi konusunda büyük bir adım olacak. Öyle ki eğer Microsoft bu hamlesini yaparsa ben WhatsApp’ın UWP uygulamasını mağazada göremeyeceğimiz ihtimalini %1 den az olarak görüyorum. Önceki yazımda iTunes , Spotify ve WhatsApp’ın Windows 10 masaüstü uygulamaları geliştireceklerini yazmıştım. Bu uygulamaların aynı zamanda Windows 10 Mobile için de yayınlanması yüksek ihtimal.						

												
					


	
burakalperen26

burakalperen26

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : burakalperen26 | Çıkış Yap

8 Yorum yapıldı : "Microsoft Klasik Windows Phone Uygulamalarını Desteklemeyi Bırakıyor"

Uyarma Seçenekleri
burakalperen26
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan