Microsoft Project Neon’u Duyurdu
11/05/2017
burakalperen26 (31 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Microsoft Project Neon’u Duyurdu

Build 2017 etkinliğinde bugün beklediğimiz gibi kod adıyla Redstone 3 güncellemesi ile birlikte gelecek arayüz geliştirmeleri Project Neon duyuruldu. Bu yeni tasarım dili 2012’de tanıtılan Metro arayüzünün evrim geçirmiş hali olarak tanımlandı.

Bu tasarım dili geliştiricilere birkaç yeni tasarım ögesi kazandıracak ve işlevsellik açısından daha da gelişmiş olacak. Kim bilir belki bu yenilik bizlere  konseptlerde gördüğümüz o “canlı kutucukların”üzerilerine eklenmiş butonlar gibi konsept tasarımlarının önünü açabilir. Aynı zamanda aklıma gelen saydam bildirim çubuğu da Project Neon’un içeriğine %100 uyuyor.

 

Windows Insider/Fast kullanıcıları yerleşik Windows 10 uygulamalarında bu özelliklerin bir kaçını zaten görmüştü. Groove Müzik, Hesap Makinesi ve Filmler ve Tv son güncellemelerle Project Neon’a ilk adımlarını attılar. Öyle ki bunu Groove Müzik de test etme şansım oldu eğer Groove Music Pass kullanıcısı iseniz şarkının videosunu da izleme şansına sahipsiniz. Microsoft bu dünyayı modern bir Microsoft tasarım sistemi ile basitleştirmekte kararlı olduklarını dile getirdi. Redstone 3′ te birçok arayüz değişikliği görecek gibiyiz. Insider/Fast kullanıcılarının bu özelliklerle tanışmak için sonbaharı beklemelerine gerek olmadığını hatırlatalım.

                                                                      Sizlerde fikirlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.


                                                                Twitter  Youtube ve Facebook ‘tan bizi takip edebilirsiniz. 

Etiketler Project Neon
burakalperen26

burakalperen26

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : burakalperen26 | Çıkış Yap

4 Yorum yapıldı : "Microsoft Project Neon’u Duyurdu"

Uyarma Seçenekleri
burakalperen26
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan