Microsoft Windows 10 için “Oyun Modu” Üzerinde Çalışıyor
29/12/2016
Halil Şahin (772 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Microsoft Windows 10 için “Oyun Modu” Üzerinde Çalışıyor

Oyun Modu -Microsoft, Windows 10’un ilk piyasaya sürülmesiyle büyük bir oyun oynadı. Şirket ilk olarak Game DVR, Game Streaming ve DirectX12’yi tanıttı. Bir yıl sonra Microsoft,” Xbox Play Anywhere” programını başlattı ve kullanıcıların bir kez bir oyun satın almaları hâlinde, Xbox One ve Windows 10 bilgisayarlarında ekstra para ödemeden aynı oyunu oynamalarını sağladı. Firma, yaklaşmakta olan İçerik Oluşturucu Güncellemeleri ile Windows 10 üzerinde daha performaslı oyun oynayabilmek için bir dizi iyileştirme getirmeye çalışıyor. Yakın çevrede yapılan dedikodulara bakılacak olursa Microsoft, Windows 10 için çok ilginç bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Bu yeni mod ingilizce adıyla “Game Mode”  sızdırılmış yeni build’in içerisindeki sistem dosyalarında “gamemode.dll” adlı dosyanın bulunmasıyla açığa çıktı.

oyun modu

 

Bu özellik bir çok developer tarafından teyit edildi ama hiç kimse bu modun tam olarak nasıl işleyeceğini bilmiyor açıkçası. Söylenene göre oyun modu oyun oynarken sistemin ayırdığı kaynağı oyun performansı için fazlalaştıracak gibi duruyor.

Game Mode, Microsoft’un Xbox markasının “Xbox Game Streaming” veya “Xbox Game DVR” gibi bir parçası olacak gibi görünüyor. Şu anda Oyun Modunun Windows 10’a ne zaman geleceğinden kimse  emin değil.  Microsoft, 2017 yılının başında olacak şekilde yaklaşan İçerik Oluşturma Güncellemesi ile kullanıcılar Oyun modu ile tanıştırabilir, ancak bu olasılık oldukça düşük gibi görünüyor.

Oyun Modu’nun kullanıma hazır olduğu zaman ne yaptığını görmek ilginç olacak . Microsoft, Xbox One UI’sini Windows 10’un Oyun Modu’na getirirse ve oyun modunda kaynak ayırma ayarlarını da çok düzgün yaparsa oldukça güzel bir mod ortaya çıkacaktır.  Belki ileride XBox, Playstation tadında oyunları PC’lerde oynamak mümkün olur böylelikle.

Sizler Bu Yeni Özellik Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

KAYNAK:mspoweruser

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

  1. Tuğberk Ağca
    Tuğberk Ağca Aralık 30, 16:55
    Xbox oyunları zaten var PC'de bu hatta oyunlara gerek yok ve bu beni üzüyor. Xbox'ı olan biri olarak PC hiçbir zaman bu ayara gelemez, keşke PC'nin üzerine düşmek yerine konsollara tam gaz devam etseler.

Write comment

Only registered users can comment.