Microsoft Windows 10 ile Bağımsız Güncelleme Dağıtacak!
18/05/2015
Emir İlgün (401 Haber)
8 Yorum
Paylaş

Microsoft Windows 10 ile Bağımsız Güncelleme Dağıtacak!

Microsoft ne zaman mobil için bir güncelleme yayınlasa, hep beklemek zorunda kaldık. En iyi örnek olarak Denim’i gösterebiliriz.

Lumia Denim güncellemesini o kadar çok bekledik ki artık Windows 10‘un ondan önce yayınlanmasından korkar olmuştuk. Evet geldi ama her cihaz için aylarca bekledikten sonra geldi. Şu anda Amerika’da halen daha Denim güncellemesini alamamış cihazlar bulunmakta.

Microsoft bu durumu Windows 10 ile düzeltmeye uğraşıyor. Artık güncellemeleri operatörler değil direk olarak Microsoft dağıtacak. Bunu Windows Insider sayesinde gerçekleştirecek olan Microsoft, aslında operatörleri tam olarak kesmeyecek, onları da programa dahil edecek ve tek tuşla bütün cihazlara aynı anda güncelleme yayınlanmış olacak.

Bu aslında HTC ve diğer telefon kullanıcılarının da çok işine yarayacak bir durum çünkü bu sayede onlarda Lumialar ile aynı anda güncelleme alacaklar.

Ancak yine de uyarmamız gerekli. Windows 10 güncellemesinden sonra bu olay gerçekleşecek. Yani Windows 10 için yine beklemek zorunda kalıp parça parça güncelleme alacağız ama yinede Windows 10’dan sonraki güncellemeler de beklemek zorunda olmamak düşüncesi bile insanı rahatlatıyor.

 

Siz aynı anda bütün cihazlara güncelleme yayınlanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Emir İlgün

Emir İlgün

<p>Merhabalar! Marmara Üniversitesi’nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Emir İlgün | Çıkış Yap

8 Yorum yapıldı : "Microsoft Windows 10 ile Bağımsız Güncelleme Dağıtacak!"

Uyarma Seçenekleri
Emir İlgün
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan