Microsoft Windows 10 ile Bağımsız Güncelleme Dağıtacak!
18/05/2015
Emir İlgün (401 Haber)
8 Yorum
Paylaş

Microsoft Windows 10 ile Bağımsız Güncelleme Dağıtacak!

Microsoft ne zaman mobil için bir güncelleme yayınlasa, hep beklemek zorunda kaldık. En iyi örnek olarak Denim’i gösterebiliriz.

Lumia Denim güncellemesini o kadar çok bekledik ki artık Windows 10‘un ondan önce yayınlanmasından korkar olmuştuk. Evet geldi ama her cihaz için aylarca bekledikten sonra geldi. Şu anda Amerika’da halen daha Denim güncellemesini alamamış cihazlar bulunmakta.

Microsoft bu durumu Windows 10 ile düzeltmeye uğraşıyor. Artık güncellemeleri operatörler değil direk olarak Microsoft dağıtacak. Bunu Windows Insider sayesinde gerçekleştirecek olan Microsoft, aslında operatörleri tam olarak kesmeyecek, onları da programa dahil edecek ve tek tuşla bütün cihazlara aynı anda güncelleme yayınlanmış olacak.

Bu aslında HTC ve diğer telefon kullanıcılarının da çok işine yarayacak bir durum çünkü bu sayede onlarda Lumialar ile aynı anda güncelleme alacaklar.

Ancak yine de uyarmamız gerekli. Windows 10 güncellemesinden sonra bu olay gerçekleşecek. Yani Windows 10 için yine beklemek zorunda kalıp parça parça güncelleme alacağız ama yinede Windows 10’dan sonraki güncellemeler de beklemek zorunda olmamak düşüncesi bile insanı rahatlatıyor.

 

Siz aynı anda bütün cihazlara güncelleme yayınlanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

 1. YURDAL
  YURDAL Mayıs 18, 19:55
  Öncellikle şunu söylemek istiyorum symniandan sonra sonra kullandığım tek işletim sistemi Windows Phone diğer işletim sistemlerini denedim bana göre değil bundan sonrada akıbeti ne olursa olsun Windows kullanmaya devam edeceğim ama bazen bilinçli eleştiriyorum ki insanların bu eleştirilere verecek cevabını merak ediyorum şimdi yine soruyorum :) Windows mobile 10 teknik onizleme surumunun 3. Güncellemesi olmasına rağmen neden çok problemli niye oturtamadılar ikincisi ise halen net bir cevap alamadığım uygulama portlama olayı Windows 10 final den sonramı yoksa olmaya başladımı başladıysa bu geliştiriciler neden yapmıyorlar
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Mayıs 18, 20:00
   Birinci sorunun cevabını vereyim ben çünkü final surum değil. Bu deneme sürümü microsoft yuklemedn önce uyarıyor :) ikincisine gelecek olursakbaşlqdı ancak o tahmin ettiğin gibi birşey değil. Geliştiricilerin yine biraz uğraşması gerekiyor ve şu anda halen daha wp 8.1 e uygun yapmak zorundalar bu sebeple navigasyon yerlerini ayarlayamıyorlar ama yinede bazı oyunlar portlanıyor. Portlqmq işlemleri w10dan sonra artacaktır tahminimce :-)
 2. Anonim
  Anonim Mayıs 19, 09:01
  Benim telin başlangıç ekranı gelmiyo napmam lazım
 3. Mehmet Küçük
  Mehmet Küçük Mayıs 21, 10:47
  Çok zor bi sorunun cevabını mı arıyorum acaba diye düşünüyorum. Yapı 10080'deki ısınma, donma ve batarya durumu ne durumda. Diğer yapılara göre iyileşme varmı bu sorduklarımda. İnternette ne yazı nede video olarak bu sorunun cevabını bulamadım. Allah için biri cevap versin.
  • Doğan can Yılmaz
   Doğan can Yılmaz Mayıs 21, 11:04
   Windows Mobil için yayınlanan en son yapı olan 10080 ne yazık ki halen kullanıma uygun değildir. Kesinlikle önermiyoruz. Batarya ve performans ile ilgili ise çok net söyleyebilirim ki ısınma var olur olmadık durumlarda donma kasma mevcuttur son olarak batarya ise tam performans beklemeyin.
  • Mehmet Küçük
   Mehmet Küçük Mayıs 21, 12:29
   Allah razı olsun hocam. Bir sonraki yapıya kaldık desene o zaman.
  • Doğan can Yılmaz
   Doğan can Yılmaz Mayıs 21, 12:41
   Rica ederim. Daha zamanı var günlük kullanım için sistem hataları giderilirken ekstra yeniliklerde ekleniyor yeni gelen güncellemelerle ve bu kez de başka hatalar meydana geliyor kısacası arada çok ciddi bir açık var ve biraz daha zamana ihtiyaç var. :)

Write comment

Only registered users can comment.