Microsoft WP8.1 güncellemesi hakkında açıklama yaptı
09/01/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Microsoft WP8.1 güncellemesi hakkında açıklama yaptı

wp-8.1-blue-wptrinfo-090114

Microsft’dan Greg Sullivan, CES 2014 fuarında Windows 8.1 güncellemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Takipçilerimiz de bize sık sık mevcut Windows Phone 8 işletim sistemli telefonlarının Wp8.1 güncellemesini alıp alamayacağını soruyor. Greg Sullivan, Microsoft’un işletim sistemi desteğini 36 ay olarak yenilediğini ve mevcut telefonların WP8.1 işletim sistemine geçiş yapabileceğini açıkladı.

CES 2014 ‘de İntel ve Amd çift işletim sistemi desteğini sunacaklarını açıklamışlardı.Bunun Windows Phone içinde geçerli olup olamayacağı sorularına ise bu çoğu kullanıcı için karışık bir durum olduğunu ifade etti. Fakat yapılamayacağı anlamında net bir ifade kullanmadı. Microsoft’un Samsung ve HTC ‘ye Andoridli amiral gemisi telefonlarında Android ve WP kullanması konusunda görüşmeler yaptığı da bilinen bir durum. WP8.1 geçtiğimiz günlerde Milestone 3 sürümü testleri başlamıştı. Milestone 3 geliştirme aşamasında ön sürümü ifade ediyor ve Beta sürecine geçiş için daha bekleyeceğimiz anlamına geliyor.

Etiketler Windows Phone 8.1
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.