Microsoft, Yeni Arama Uygulaması Yapıyor!
14/10/2015
Emir İlgün (401 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Microsoft, Yeni Arama Uygulaması Yapıyor!

Windows 10 gelişimini bir yandan devam ettirirken, bir yandan da diğer işletim sistemlerini içten sahiplenme politikasını uygulayan Microsoft, Hindistan tarafında yeni Android Arama uygulaması için kapalı beta testleri almaya başladı. Ancak ilginç olan, uygulama Android’de çıktıktan sonra Windows  10 içinde yayınlanacağının öne atılması oldu.


 

Gadget 360‘ın bahsettiğine göre yeni arama uygulaması Android cihazlarda Asıl arama uygulaması olarak kullanılabilecek ve Hindistan bölgesinde 2G ile 3G arası yavaş bağlantılarda da kullanılabilecek.

dialer_microsoft_1 dialer_microsoft_2

Sadece bununlada kalmayıp, aynı zamanda Truecaller uygulaması gibi rehberinizde olmayan kişilerin isimlerini bulabilecek ve spam aramaları hemen engelleyecek. Ayrıca, uygulamada kişileri, iş yerlerini ve çevrenizdeki tren istasyonları gibi yakın yerlerin numarasını bulup direk olarak çevirebileceksiniz.

Kaynaklara göre uygulama Android kullanıcılarına aralık gibi yayınlanacak. Windows 10 kullanıcıları ise uygulamaya 2016 başlarında kavuşacağını öngeörmekte.

 

Not: Microsoft bu konu hakkında kesin bir açıklamama yapmamıştır.

 

 

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Emir İlgün | Çıkış Yap

4 Yorum yapıldı : "Microsoft, Yeni Arama Uygulaması Yapıyor!"

Uyarma Seçenekleri
Emir İlgün
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan