Microsoft’dan Hintli Telefon Üreticileri İçin Teklif Var
13/03/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Microsoft’dan Hintli Telefon Üreticileri İçin Teklif Var

Free-Image

Microsoft geçtiğimiz günlerde Dünya Mobil Kongresinde MWC de WP için yeni donanım üreticilerini duyurmuştu. Microsoft tarafından bunu destekleyen yeni gelişmeler devam ediyor. Microsoft daha fazla pazar payına ulaşmak istiyor ve bunun için en önemli ülkeler Çin ve Hindistan. Bu yüzden Hindistan’ın önemli cep telefonu üreticileri Karbonn ve Lava’ya WP lisanslarını ücretsiz olarak vermeyi teklif etti. Şu anda MS diğer üreticilerden WP8 için telefon başına lisans ücreti alıyor. Bu ücretler 5-15 $ aralığında değişiyor.

Karbonn-red-620x350

Karbonn, Microsoft’dan gelen teklife sıcak bakarak yeni katılan 8 üretici arasında yer aldı. Karboon’un yeni mutantlar üzerinde çalıştığı söyleniyor. Mutant ifadesini kullanmamızın sebebi Ürünlern Dual-Boot desteklediği olmasından kaynaklanıyor. Karboon ürünlerini Android ve WP8.1 yüklü olarak sunacak ve işletim sistemlerinden istediğinizi kullanmanıza fırsat verecek. Bu sayede MS,Wp8 ile tanışmamış kitlelere ulaşmak istiyor. Hindistan,Çinden sonraki en büyük pazarlardan biri ve bu onu Microsoft nazarında büyük öneme sahip hale getiriyor.

microsoft

Anlaşılan Build 2014 de Microfost, Nokia,Samsung,HTC ve Sony ile üst segmentte hedefleri büyütürken, Huwaei,Karboon,ZTE ile de alt segmentte daha çok kişiye ulşamak istiyor. WP8.1 ile Microsoft’un daha fazla pazar payına ulaşacağına inancımız var. Çünkü Microsoft bu sefer dersini iyi çalışmış ve kullanıcı isteklerine değer verdiğini bizlere gösteriyor.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.