Microsoft’dan Kablosuz Şarj Cihazlarına Yeni Yorum
14/11/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Microsoft’dan Kablosuz Şarj Cihazlarına Yeni Yorum

Microsoft Ar-Ge departmanı değişik ürün tasarımlarına imza atıyor. Kablosuz şarj cihazları şu anda bizler için çok anlam ifade etmese de gelecek yıllarda aktif olarak kullanılabilir görünüyor. Microsoft bu cihazlara farklı fonksiyonlar yüklemeye kararlı.

DT-903 kod isimli kablosuz şarj cihazı da bu cihazlardan birisi. Microsoft standart bir kablosuz şarj cihazına ışıklı bildirim sistemi entegre etti. Böylelikle telefonunuz şarj olurken bildirimlerinizi kablosuz şarj cihazının ışıkları sayesinde size haber verecek. Bu Bluetooth üzerinden gerçekleşiyor. Bluetooth LE destekli telefonların yaygınlaşmasıyla daha az güç tüketimi avantajıyla bu özellikler daha popüler hale geliyor.

Bir çok yazılımcının bu kablosuz cihazlarına destek verdiği belirtiliyor. Tabi Facebook, WhatsApp ve Skype bunların önce gelenleri. Microsoft 3. parti firmaların da kendi tasarımlarına izin vereceğini belirtiyor.

DT-903_orange-white-green

Tabi ki bu ışıklı güzellerin birde fiyatı var. Yurt dışında ABD için 59$ , Avrupa için ise 59 Euro civarı satış fiyatlarına sahip olması beklenen cihazların Türkiye’de ÖTV ve KDV ile ne kadar yukarılara çıkacağını kestirmek zor.

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.