Microsoft’tan Dock Station Hamlesi
08/12/2014
Ali Demir (89 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Microsoft’tan Dock Station Hamlesi

Tecrübeli Microsoft takipçisi Mary Jo Foley, Microsoft’un gelecekteki hamlelerini bizlerle paylaşmaya devam ediyor. Mary, Microsft’un Windows Phone 10 işletim sistemini ilk defa 20 Ocak’ta müşterilerine tanıtacağını söylüyor.

Bir önceki makalemde Intel ve ARM yonga setli cihazların tanıtılacağından bahsetmiştim. Fakat etkinlikte sadece yonga setleri ön planda olmayacak.

Tanıtılmasını beklediğimiz bir diğer şey ise “Dock Station”. Eğer cihazınızda Intel yonga seti varsa neden telefonunuzu klavyesi olan daha geniş ekranlı bir cihaza dönüştüremeyesiniz?

microsoft_dock_patent

Microsoft’un 2009 senesinde bu olayın patentinin aldığını öğrendik. Birden fazla sistemi birbirine bağlama işlemi olarak adlandırılan bu olay cihaz Dock Station’a yerleştirdiğinizde cep telefonunuza ethernet kablosu, USB hub ve birçok şey eklemiş oluyorsunuz ayrıca telefonunuzu masaüstü görünümünde kullanmış oluyorsunuz.

Daha önceden Android işletim sistemi üzerinde bu sistem defalarca denenmişti fakat yazılım ve donanım büyük sıkıntılar çıkardı.

Windows çok güçlü bir sistem olsa da Windows Phone, Windows’a nazaran biraz daha zayıf kalıyor. Intel yonga seti bu iki işletim sistemi arasındaki geçişi sorunsuz sağlayabilecek mi? Umuyoruz ki Microsoft bu stratejiyi cihazları aşırı zorlamadan başarıyla piyasaya sürebilir.

Ali Demir

Ali Demir

<p>96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Ali Demir | Çıkış Yap

2 Yorum yapıldı : "Microsoft’tan Dock Station Hamlesi"

Uyarma Seçenekleri
Ali Demir
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan